Екскурсії

Екскурсії на території національного природного парку «Гомільшанські ліси»

Національний парк покликаний своїми діями долати протиріччя між відпочинком та охороною природи. Він пропонує відпочиваючим мандрівку у природу, виховуючи при цьому повагу до законів її розвитку.

Екскурсіії по території парку — це і гарний відпочинок і поглиблення знань та розумінь  навколишного середовища.

На території парку на даний момент працює 5 екологічних маршрути: "Козача гора" (поділяється на природничий та козацько-етнографічний), "Коропівське городище" та "Алано-болгарське городище", "Урочище хомутки", "Дубовий гай". Маршрути розроблені спеціально для еколого-просвітницької діяльності з врахуванням раціонального природокористування та дбайливиго відношення до природи.

За кілька годин прогулянки з екскурсоводом по спеціальним стежкам залишається світлі емоції, залишається приємне відчуття зближення з природою.

Детальна інформація про маршрути:

Екскурсійний маршрут «Коропівське городище»

Цей пішохідний маршрут має довжину 6 км  тривалістю  2 години 50 хвилин. Змістом екскурсії є «Нагірна та заплавна діброва правого берега річки Сіверський Донець, 715 - річний дуб, та Коропівське городище скіфського, аланського і слов’янського періодів». Екскурсія починається в с. Коропове біля 715- річного дуба. Далі проходить по лісовій дорозі зі спуском до річки Сіверський Донець та Черепашачої затоки, а потім через перевал до Коропівського городища і закінчується біля дуба.

Цей маршрут приведе до місця, де  було засноване Коропове городище. Там ви зможете побачити залишки рову та стін, які є артефактами  історичного минулого наших предків. Послухати розповіді  про те, як будувалося це городище, хто його населяв та які події відбувалися на цій території.

Зможете ознайомиться з різноманітністю  представників флори і фауни, які живуть на цій території.

Екскурсійний маршрут «Дубовий гай» 

Маршрут розраховано на 2,5 години, його довжина 2,5 км. В ході екскурсії розповідається про дубові ліси, старовікові посадки сосни звичайної і кримської, провалля з цікавими геологічними відслоненнями, 715 – річний дуб та історичний пам’ятник партизанам Великої Вітчизняної війни.

Запрошуємо на екскурсію до діброви, де проведений вами час надасть можливість «купатися» в  кисневому коктейлі  с домішками запахів трав та квітів. Ми запропонуємо вам відправитися на екскурсію до незайманих кутків природи, в храм під відкритим небом, де природа зачаровує погляд людини, а гармонія і красота відновлює сили та здоров’я.

Екскурсійний маршрут « Козача гора»

Довжина пішохідного маршруту – 2 км., який триває 2 години. Змістом екскурсії є цікаві розповіді про знамениту «Козачу гору», її таємниці та легенди. Також розповідається про Зміївський козацький Миколаївський монастир і корінний дубовий ліс, який росте навколо Козачої гори.

Особливий інтерес на маршруті викликає урочище «Провалля», де на невеличку галявину виходить сім доріг. Це місце, за легендою, може здійснювати найпотаємніші бажання. Існує не багато місць, де гуляють сім вітрів та розбігаються  у сторони сімох доріг. Навіть у казках частіше згадується лише три.

Хочете потрапити у казку, забажати бажання, довіритися природній мудрості? Ласкаво просимо до національного природно парку «Гомільшанські ліси», де професіональні екскурсоводи зможуть вам в цьому допомогти.

Екскурсійний маршрут «Алано – болгарське городище біля с. Суха Гомільша»

Цей маршрут довжиною 11,5 км., розраховано на 7 годин з зупинкою на оглядовому майданчику для спостереження за дикими тваринами. Змістом  екскурсії є розповіді про Алано-болгарське городище (VIII-X ст.) та тваринний і рослинний світ, який існує на  території Національного природного парку «Гомільшанські ліси».

Цей маршрут для тих , хто любить активний відпочинок. Він очаровує красою природи і дозволяє узнати її ближче.

Вас зацікавить перехід через плавуни по дерев’яному мосту у районі гирла річки Гомільши, де первісність природи приваблює сюди у пошуку корму різних тварин. Близькість заповідної зони знайомить із різноманітністю рослинного покрову та деякими видами птахів, які рідко зустрічаються на території України.

Залишки будівель з глини представляють  історією цих  місць і являються етнографічним музеєм під відкритим небом.

Відвідайте кам’яне городище аланів, підніміться на його вершину. Огляд навкруги з пташиного польоту дасть змоги відчути себе птахом,  який  кружляє над землею у пошуках їжі.

Малодоступність цього місця, відсутність транспортних доріг та нечисленність населення дозволяють дихати повітрям змін, а недоторканність до природи – відчути її аромат та велич.

Екскурсійний маршрут «Урочище Хомутки»

Маршрут триває 3,5 години, його довжина складає 4 км. Змістом екскурсії є природний комплекс лівого берега річки Сіверський Донець та розповідь про різні типи заплавних лісів, лук і заплавних водойм.  Маршрут екскурсії починається біля «Білого озера», далі слідує до узлісся заплавного лісу і потрапляє до Болотного лугу де можна побачити боброві хатинки та самих бобрів.

Це незвичайний маршрут, це подорож у світ природи, знайомство з життям представників лісу. Озера та  нагірна діброва створюють мальовничий пейзаж  і відкриють  вашому зору місця гніздівель лісних птахів.

Не вагайтеся, прийміть пропозицію та відправляйтеся з нами у мандрівку і тоді природа розкриє перед вами свої таємничі секрети.

 

Шановні відвідувачі природного парку!

Ми будемо дуже вдячні за бережне ставлення до природи.

Приємного Вам відпочинку та безпечних мандрівок!

 

Юридична адреса:

Україна, Харківська обл., Зміївський р-н, с. Коропове

Вул. Монастирська, 27

Тел./факс  (05747) 3-00-09

 

Поштова адреса:

Україна, Харківська обл., м. Зміїв

Вул. Адміністративна, 25

Тел./факс  (05747) 3-00-09

E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., http://www.gomilsha.org.ua

Копіювання матеріалів сайту можливе за умови розміщення діючого гіперпосилання на www.gomilsha.org.ua

Зв'язок з адміністрацією сайта поштою nppgomolsha@ukr.net (з поміткою "Сайт")

Ми у соцмережах:

Facebook

Instagram

63436, Харківська область, 

Чугуївський район

с. Коропове, вул. Монастирська, 27

м. Зміїв, вул. Адміністративна, 25

(1 поверх)

E-mail: nppgomolsha@ukr.net

Підтримати "Гомільшанські ліси"

Замовлення екскурсій:

(050) 585 84 64

Керівництво:

(066) 247 25 65

Відділ охорони НПП:

(050) 061 39 41

© 2010 - 2021 Національний природний парк "Гомільшанські ліси". Використання матеріалів сайту при наявності посилання на gomilsha.org.ua
Много шаблонов Joomla на JooMix.org