Біле озеро овіяне стародавніми козацькими легендами

Початок туристичного маршруту "Коропівське городище"

Одна з мальовничих лісових водойм в "Гомільшанських лісах"

Рекреаційний пункт "Березовий гай" у Короповому відомий, як популярний Парк молодят

Slider

Цей мораторій діє і понині і означає, що в усьому світі полювання на китів, а також торгівля китовим м'ясом заборонені. В даний час промисел китів дозволений виключно для задоволення потреб корінного населення (так званий , аборигенний) і вилучення китів у наукових цілях за спеціальними дозволами урядів - членів МКК.

Насамперед, День китів - це привернення уваги громадськості, представників влади і всього людства до питань захисту цього унікального виду тварин і взагалі всіх морських ссавців, яких до теперішнього часу на нашій планеті збереглися всього 119 видів. Інтенсивне і нещадне винищення морських ссавців і, зокрема, китів, що продовжується вже більше 200 років, пагубним чином позначається на їх чисельності - багато представників цього загону опинилися на межі зникнення.

Адже вони - самі чуйні індикатори стану морських систем планети і важлива ланка в ланцюгах харчування Світового океану, вони створюють стабільність біологічного кругообігу речовин в екологічній системі. Тому скорочення чисельності китів та інших морських тварин веде до порушення біологічної рівноваги в морських екосистемах. Адже кожен зниклий вид - це непоправна втрата - все, що зникає в тваринному світі, - зникає назавжди.

Незважаючи на те , що мораторій на китовий промисел діє і понині і видобуток китів за законами більшості країн, знищення цих тварин не припиняється. До того ж людина своєю діяльністю, на жаль, не завжди розумної, вже давно негативно впливає на природу, змінюючи її .

Що ми можемо зробити для збереження морських мешканців ?

Найкращий спосіб - це викликати інтерес до них у якомога більшої кількості людей. У багатьох країнах існують клуби і товариства любителів цих дивних тварин, створюються морські заповідники, де їх життю нічого не загрожує.

Один з необхідних заходів на шляху збереження популяції сірих китів - відмова від скидання в море згубних для всього живого бурових і нафтових відходів. Це підвищить шанси збереження унікальних морських тварин.

 

Шеліховська К.О.

Фахівець з еколого-освітньої діяльності

НПП «Гомільшанські ліси»

Копіювання матеріалів сайту можливе за умови розміщення діючого гіперпосилання на www.gomilsha.org.ua

Зв'язок з адміністрацією сайта поштою nppgomolsha@ukr.net (з поміткою "Сайт")

Ми у соцмережах:

Facebook

Instagram

63436, Харківська область, 

Чугуївський район

с. Коропове, вул. Монастирська, 27

м. Зміїв, вул. Адміністративна, 25

(1 поверх)

E-mail: nppgomolsha@ukr.net

Замовлення екскурсій:

(066) 366 92 80

Керівництво:

(066) 247 25 65

Відділ охорони НПП:

(050) 061 39 41

Бухгалтерія:

(095) 203 02 66

© 2010 - 2021 Національний природний парк "Гомільшанські ліси". Використання матеріалів сайту при наявності посилання на gomilsha.org.ua
Много шаблонов Joomla на JooMix.org