Біле озеро овіяне стародавніми козацькими легендами

Початок туристичного маршруту "Коропівське городище"

Одна з мальовничих лісових водойм в "Гомільшанських лісах"

Рекреаційний пункт "Березовий гай" у Короповому відомий, як популярний Парк молодят

Slider

Досягнення в екопросвітницькій діяльності НПП «Гомільшанські ліси»

В січні 2008 року у складі національного парку було засновано відділ, який займaється рекреаційною, еколого-освітньою та пропагандистською роботою.
Що стосується еколого-освітньої та пропагандистської роботи, то всі ми знаємо, що в охороні природи це одна з найважливіших галузей діяльності. Для того, щоб люди розуміли, що природу необхідно охороняти, потрібно, щоб вони стали до неї ближчими, змогли пізнати про неї більше, змогли відчути її.

Для проведення екологічних екскурсій сумісно з Дружиною охорони природи Харкова було прокладено та обладнано 2 екскурсійних маршрути – «Казача гора» та «Коробівське городище».

Екскурсії у природу є дуже важливим напрямком у пропагандистській роботі. Спілкування з природою на таких заходах є дуже приємною та корисною для населення. За останні 2 роки проведено понад 60 екскурсій для різних верств населення.

Працівниками парку розроблена програма підготовки екскурсоводів по території НПП та за цією програмою було проведене навчання та атестовано 2-х екскурсоводів

Дуже важливо саме місцевим жителям більше розповідати про ту цінність, що їх оточує. Як природну, так і історичну. Саме для цього серед школярів Зміївського району було проведено конкурс «Дивний світ тварин». Прийняло участь більше 50 дітей з різних куточків району. Діти та деякі вчителі виявили неабияку цікавість до збереження тваринного світу рідного краю. 

 

Для залучення молоді Харківської області до охорони природи було організовано фотоконкурс «Вода – дзеркало природи». Дуже цікаві роботи прийшли не тільки з Харківщини, але й з Донеччини та Київщини.

В кінці 2009 року на базі НПП «Гомільшанські ліси» засновано учбово-інформаційний еколого-просвітницький центр для проведення еколого просвітницької роботи і пропаганди природоохоронних знань серед населення Харківської області, проведення екскурсій, лекцій, занять зі школярами, студентами вузів Харківщини, фахівцями установ різних форм власності. Центр засновано відповідно до Рішення XLVII сесії V скликання Харківської обласної ради від 29 жовтня 2009 року «Про затвердження комплексної програми охорони навколишнього природного середовища в Харківській області на 2009-2013 роки та на перспективу до 2020 року».


І тепер учбово-інформаційний еколого-просвітницький центр працює. На сьогоднішній день проведено 8 спеціалізованих занять для співробітників НПП «Гомільшанські ліси». Заняття було направлено на заглиблення знань та розумінь колективу парку цінності охорони природи та цінності території НПП «Гомільшанські ліси».

Екопросвітницькі заняття для студентської молоді та колективу викладачів ВУЗів Харкова проходили на протязі всього календарного року з моменту заснування центру. Заняття готують та проводять спеціалісти парку.


Багато уваги, у межах роботи центру, приділялося просвті у школах, дітей. Поки що було проведено понад 10 занять у різних школах району. Під час таких уроків з діти було показано екоспросвітницькі фільми та ролики, проведено маленькі вікторини.
 

Волонтерська допомога є невідємною частиною існування парку. Це дуже великий вклад населення у діяльність НПП та охорону природи. на території парку були проведені волонтерські табори:

 

 

 


  • МВО «СВІТ-Україна»;
  • громадською організацією «Фундація регіональних ініціатив»;
  • громадською організацією «Новий Акрополь»;
  • «Євроавтобус - 2009»;
  • «Заповідник – 2009» та «Заповідник – 2010» за програмою ЗАВТРА.UA Фонда Віктора Пінчука.

 
Під час них проводилося прибирання території, проведення соціологічного опитування, допомога у розчищенні пляжів, допомога у редагування поліграфічної продукції та ін.

На протязі проведення волонтерських таборів обов’язково у програму табору включалися заняття на тему охорони природи.

Під керівництвом співробітників НПП підготовлено та захищено 3 роботи малої академії наук.

 

Влітку 2007 та 2008 років на території НПП, сумісно с рухом Дружин охорони природи, було проведено навчальні табори «Школи молодого природоохоронця» 2007 та 2008 відповідно. Під час школ працівники парку поверхнево познайомили учасників з територією та роботою НПП. А учасники, у свою чергу, допомогали паркові.

Відділ рекреації, екопросвіти та пропаганди обов’язково займається розробкою інформаційного матеріалу. За роки існування відділу вже розроблено та змакетовано більше 20 видів поліграфічної продукції. Видано понад 15 тис. одиниць поліграфічних матеріалів.

Національний парк для інформування місцевого населення про існування та роботу НПП почав видавати власний інформаційний бюлетень «Гомільшанський вісник».


Дуже важливий напрямок пропаганди та інформування – це інформування через мережу Інтернет. Для цього було створено Інтернет-сайт національного парку.

Не виходить розповідати про важливість охорони природи без залучення ЗМІ. Тож у місцевих та обласних печатних виданнях надруковано понад 100 статей, які написані співробітниками парку, а також надано понад 30 інтерв’ю.

 

Копіювання матеріалів сайту можливе за умови розміщення діючого гіперпосилання на www.gomilsha.org.ua

Зв'язок з адміністрацією сайта поштою nppgomolsha@ukr.net (з поміткою "Сайт")

Ми у соцмережах:

Facebook

Instagram

63436, Харківська область, 

Чугуївський район

с. Коропове, вул. Монастирська, 27

м. Зміїв, вул. Адміністративна, 25

(1 поверх)

E-mail: nppgomolsha@ukr.net

Замовлення екскурсій:

(066) 366 92 80

Керівництво:

(066) 247 25 65

Відділ охорони НПП:

(050) 061 39 41

Бухгалтерія:

(095) 203 02 66

© 2010 - 2021 Національний природний парк "Гомільшанські ліси". Використання матеріалів сайту при наявності посилання на gomilsha.org.ua
Много шаблонов Joomla на JooMix.org