Біле озеро овіяне стародавніми козацькими легендами

Початок туристичного маршруту "Коропівське городище"

Одна з мальовничих лісових водойм в "Гомільшанських лісах"

Рекреаційний пункт "Березовий гай" у Короповому відомий, як популярний Парк молодят

Slider

 

Україна приєдналась до Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої флори і фауни, що перебувають під загрозою зникнення, 14 травня 1999 року.

Держави які є учасниками Конвенції, всі визнають важливість такого міжнародного співробітництва, яке буде сприяти захисту від надмірної експлуатації в міжнародній торгівлі.

 

Всього CITIES залежно від видів тварин та рослин, включає три додатки:

  1. зникаючі види (види, що знаходяться під загрозою зникнення, торгівля якими негативно впливає чи може негативно вплинути на їхнє існування), торгівля якими може бути дозволена лише у виняткових випадках;
  2. вразливі види (види, які на сьогодні не обов’язково перебувають під загрозою зникнення, але можуть опинитися під такою загрозою, якщо торгівля зразками цих видів не буде суворо регулюватися з метою уникнення такого використання, що несумісне з їхнім виживанням)
  3. види, які вносяться за ініціативою сторін з метою попередження торгівлі певними видами флори та фауни з її територій.

Об’єктами регулювання конвенції є не тільки живі тварини та рослини, а також і загиблі.

Метою Конвенціїї є гарантування, що міжнародна торгівля дикими тваринами і рослинами не буде створювати загрози їх виживанню.

Під торгівлею – розуміють експорт, рекспорт, імпорт, та інтродукцію з моря.

Дія Конвенції поширюється не лише на цілих тварин, а й на їх частини, та похідні від них, які легко можуть бути впізнанні. Також це можуть бути особисті предмети або предмети домашнього вжитку (хутрові речі, сувенірні вироби), ідентифіковані як частина об’єктів, внесених до першого додатка.

Саме 3 березня  - в день прийняття Конвенції, Генеральної асамблеєю ООН проголошено Всесвітнім днем дикої природи. Відзначення цього міжнародного дня закликає до привернення уваги до цінностей дикої природи та її різноманітного (екологічного, генетичного, соціального, рекреаційного) значення для забезпечення сталого розвитку та добробуту людини.

Національний природний парк "Гомільшанські ліси" є одним з найбільш мальовничих місць Лівобережної України. Національний природний парк створено з метою збереження, відтворення та раціонального використання унікальних та типових природних та тваринних комплексів. На території НПП мешкає 123 види рідкісних та зникаючих видів тварин та 138 видів рідкісних вищих рослин. Майже 130 видів птахів мешкає у парку, більша частина з них має статус рідкісних у Європі. Гніздяться тут великі хижі птахи, занесені до Червоної книги України - орел-могильник та орлан-білохвіст, змієїд, великий підорлик та орел-карлик.

Отже, НПП "Гомільшанські ліси" пропонує та закликає всіх небайдужих відмітити Всесвітній день дикої природи та якомога більше розповсюдити цю цінну інформацію про нього.

Копіювання матеріалів сайту можливе за умови розміщення діючого гіперпосилання на www.gomilsha.org.ua

Зв'язок з адміністрацією сайта поштою nppgomolsha@ukr.net (з поміткою "Сайт")

Ми у соцмережах:

Facebook

Instagram

63436, Харківська область, 

Чугуївський район

с. Коропове, вул. Монастирська, 27

м. Зміїв, вул. Адміністративна, 25

(1 поверх)

E-mail: nppgomolsha@ukr.net

Замовлення екскурсій:

(066) 366 92 80

Керівництво:

(066) 247 25 65

Відділ охорони НПП:

(050) 061 39 41

Бухгалтерія:

(095) 203 02 66

© 2010 - 2021 Національний природний парк "Гомільшанські ліси". Використання матеріалів сайту при наявності посилання на gomilsha.org.ua
Много шаблонов Joomla на JooMix.org