На початку акції діти прослухали цікаву лекцію та дізналися про НПП, історію свята «День птиць», та історію виникнення першої шпаківні. Потім всі перейшли до столів на яких були підготовлені матеріали для збиття шпаківень, прослухали інструктаж з техніки безпеки від Шеліховської Катерини (працівник відділу охорони праці). За допомогою працівників Коропівського природоохоронного відділення власноруч спробували виготовляти шпаківні, і це в них добре виходило. Хлопці дуже вправно працювали з молотком та зробили шпаківні дуже швидко, і потім як справжні джентльмени, допомагали дівчатам.
Після того, як збили шпаківні та синичники, всі відправились на «Пташину гору».
«Пташина гора» - це один із фрагментів екологічної стежки «Коропівське городище», яке разом з учнями сьогодні було відкрито та облаштовано. Були поставлені інформаційні щити та розвішували шпаківні, синичник та совятник. Науковий співробітник НПП «Гомільшанські ліси» Вітер Стас провів для наших гостей пізнавальну екскурсію про життя птахів. Учні з Задонецької школи підготували для всіх присутніх виступ, який складався з віршів. В свою чергу, працівники відділу рекреації, пропаганди та екоосвіти — Міненкова Яна та Стельник Дар’я - запропонували для всіх присутніх цікаві конкурси «Конкурс малюнків» та «Конкурс оригами», загадки, вікторини присвячені темі нашого заходу. По закінченні заходу переможці конкурсів отримали призи у вигляді альбомів для малювання, олівців та різнокольорової бумаги, ножниць. Після конкурсів та цікавої екскурсії всі учні отримали солодкий презент та велику кількість найгарніших емоцій. Коли всі поверталися до автобусу, мали можливість побачити косулю. Ось де були справжні дитячі емоції.
Окрему подяку висловлюємо директору Національного природного парку “Гомільшанські ліси” Северіну Івану Олександровичу за активну участь у підготовці свята та великий вклад у його проведення.
Не дивлячись на велике значення в житті людини, птахи деколи їм хижацькі винищуються. Для сотен видів птиць територія НПП «Гомільшанські ліси» - основне місце для гніздування, тому майбутнє цих птиць залежить від нас, від того, як ми будемо їх охороняти. Охорона птиць – дуже важлива задача! На Землі за останні 350 років зникло біля 150 видів птиць.
Давайте берегти та захищати наших пірнатих друзів та помічників!
Фахівець з рекреації Міненкова Яна.