Біле озеро овіяне стародавніми козацькими легендами

Початок туристичного маршруту "Коропівське городище"

Одна з мальовничих лісових водойм в "Гомільшанських лісах"

Рекреаційний пункт "Березовий гай" у Короповому відомий, як популярний Парк молодят

Slider

Цей день присвячений популяризації ідей збереження різноманіття птахів, серед яких значна частина європейських видів є мігруючими. Серед заходів – фестивалі птахів, екоосвітні програми, екскурсії у місця гніздування та зупинки під час перельотів мігруючих птахів, проведення різних біотехнічних заходів (наприклад, встановлення штучних гніздівель), спостереження за птахами («бьодвотчінг»). Всесвітній день проходить під егідою Конвенції по мігруючим видам та Африкансько-Азійської угоди по мігруючим птахам (АЕВА). Девіз Дня мігруючих птахів «Мігруючі птахи та люди – разом крізь час» має підкреслити нерозривний зв`язок людей та птахів.

В межах територій Природно-заповідного фонду, в т.ч. у Національному природному парків найбільш важливими заходами є проведення орнітологічних екскурсій для школярів та всіх охочих відвідувачів, під час яких можна ознайомитись з рідкісними та масовими видами птахів, дізнатись більше про їх функцію в екосистемі, а також про вразливі сторони біології мігруючих птахів. Іноді проводять розвішування штучних гніздівель, проте цей захід все ж є більш характерним для Міжнародного дня птахів, який відзначають 1 квітня.

Мігруючі птахи є дуже зручним об`єктом для проведення екоосвітньої роботи, в тому числі і в національних парках, заповідниках. По-перше, їх міграції – міграції тисяч і сотень тисяч птахів є дуже видовищними. По-друге, великі скупчення мігруючих птахів відіграють дуже велику роль у функціонуванні екосистем. По-третє, великі скупчення птахів дуже вразливі, їх добробут залежить від ставлення місцевого населення до птахів у місцях зупинок, до стану таких ключових місць для відпочинку під час міграції та зимівлі. Значну частину мігруючих птахів становлять коловодні птахи. Під час міграції їх зграї можуть долати значні континентальні масиви, де водно-болотні угіддя зустрічаються досить рідко. За таких умов невеликі масиви боліт можуть відігравати ключову роль у збереженні популяції під час міграційних переміщень. Безпосередньо біля меж Національного природного парку «Гомільшанські ліси» є одна з таких територій – Лиманська озерна система (озеро Лиман, урочища Камишувате, Очеретовате, Сухий Лиман, Горіла Долина). Важливим аспектом Міжнародного дня мігруючих птахів є акцентування уваги місцевих громад на захист як самих скупчень птахів (захист від турбування, від незаконного мисливства), так і на збереження місць концентрації мігруючих птахів. Адже саме завдяки таким невеликим масивам боліт багато мігруючих видів можуть відпочити та відгодуватись перед дальніми перельотами.

 

Науковий співробітник НПП «Гомільшанські ліси» С.Г. Вітер

Копіювання матеріалів сайту можливе за умови розміщення діючого гіперпосилання на www.gomilsha.org.ua

Зв'язок з адміністрацією сайта поштою nppgomolsha@ukr.net (з поміткою "Сайт")

Ми у соцмережах:

Facebook

Instagram

63436, Харківська область, 

Чугуївський район

с. Коропове, вул. Монастирська, 27

м. Зміїв, вул. Адміністративна, 25

(1 поверх)

E-mail: nppgomolsha@ukr.net

Замовлення екскурсій:

(066) 366 92 80

Керівництво:

(066) 247 25 65

Відділ охорони НПП:

(050) 061 39 41

Бухгалтерія:

(095) 203 02 66

© 2010 - 2021 Національний природний парк "Гомільшанські ліси". Використання матеріалів сайту при наявності посилання на gomilsha.org.ua
Много шаблонов Joomla на JooMix.org