Біле озеро овіяне стародавніми козацькими легендами

Початок туристичного маршруту "Коропівське городище"

Одна з мальовничих лісових водойм в "Гомільшанських лісах"

Рекреаційний пункт "Березовий гай" у Короповому відомий, як популярний Парк молодят

Slider

Масляна на Коропових хуторах

"Масляна на Коропових хуторах" – це результат спільних зусиль Зміївської РДА і, зокрема, її керівника – Мураєва Є.В., співробітників НПП "Гомільшанські ліси", Зміївського лісгоспу, Задінецької сільської ради, робітників установ Зміївського району – МНС, РЕМ, центру дитячої та юнацької творчості та інших. А оскільки свято мало розмах обласного масштабу, то, звичайно, не обійшлось без підтримки і допомоги Харківської ОДА.

Що є головними атрибутами Масляної? Звісно, млинці і народні гуляння. Звичай пекти млинці походить від стародавнього культу сонця, що народжується з початком весни. От і чудового недільного дня не обійшлось без цих гарячих золотавих символів життєдайного світила. Гості мали можливість скуштувати млинці зі сметаною та різними соусами, а багато хто поласував "сонячними" безкоштовно, запиваючи таким доречним прохолодного дня гарячим чаєм.

Масляна недаремно вважається одним з найвеселіших народних свят, коли люди радіють проводам набридлої зими і готуються зустрічати лагідну весну.

Зміївчани разом з гостями, які прибули з усіх районів Харківщини, вміють розважатись від душі, і це ми побачили святкового дня. Бої на мішках, перетягування канату, залазання на височезний 12-метровий стовп, ігри та конкурси – от як треба відпочивати! Дехто із задоволенням покатався на чудових кінних санях, були бажаючі поїздити верхи. Надзвичайну цікавість викликали льодова ковзанка та карусель. Веселились досхочу!

Любителі художніх промислів та живопису розглядали твори місцевих та харківських майстрів, а ті люди, кому не байдужа чистота і недоторканість навколишнього середовища, мали можливість ознайомитись з яскраво оформленими друкованими матеріалами, розміщеними на майданчику національного природного парку "Гомільшанські ліси", який можна з гордістю за рідний край назвати перлиною Слобожанщини. Екскурсоводи парку влаштували всім бажаючим незабутні пізнавальні безкоштовні прогулянки зимовим лісом. Еколого-освітня діяльність – один з пріоритетів діяльності цієї унікальної для Харківщини природоохоронної установи, співробітники якої вбачають своїм завданням збереження і примноження природних багатств краю, інформування населення про істинну цінність навколишнього середовища.

На двох сценах, розміщених поміж народних гулянь, безперервно виступали народні колективи, актори, аніматори. Оригінальні костюми, конкурси з призами, стовп для відчайдухів, дресирований ведмідь – все це доповнювало загальну картину святкувань.

А традиційним завершенням кількагодинних гулянь стало спалення величезного 18-метрового опудала Масляної (Мари, Зими), яке символізує проводи холодів та народження нового життя.

За задумом організаторів, планується зробити щорічним святкування Масляної, та надати їй більше екологічного та культурно-освітнього змісту.

 

Копіювання матеріалів сайту можливе за умови розміщення діючого гіперпосилання на www.gomilsha.org.ua

Зв'язок з адміністрацією сайта поштою nppgomolsha@ukr.net (з поміткою "Сайт")

Ми у соцмережах:

Facebook

Instagram

63436, Харківська область, 

Чугуївський район

с. Коропове, вул. Монастирська, 27

м. Зміїв, вул. Адміністративна, 25

(1 поверх)

E-mail: nppgomolsha@ukr.net

Замовлення екскурсій:

(066) 366 92 80

Керівництво:

(066) 247 25 65

Відділ охорони НПП:

(050) 061 39 41

Бухгалтерія:

(095) 203 02 66

© 2010 - 2021 Національний природний парк "Гомільшанські ліси". Використання матеріалів сайту при наявності посилання на gomilsha.org.ua
Много шаблонов Joomla на JooMix.org