Біле озеро овіяне стародавніми козацькими легендами

Початок туристичного маршруту "Коропівське городище"

Одна з мальовничих лісових водойм в "Гомільшанських лісах"

Рекреаційний пункт "Березовий гай" у Короповому відомий, як популярний Парк молодят

Slider

Науково-учбовий семінар

 

Головним організатором семінару був відділ науки та моніторингу національного парку.

Метою семінару було донести до учасників семінару значимість проблеми змішування понять природного поновлення лісів та штучного лісовідновлення. Практичними задачами семінару були:

  • навчити учасників розпізнавати дерева за будовою крони та особливостями устрою деревини та кори за умов відсутності листя;навчити учасників розпізнавати дерева за будовою крони та особливостями устрою деревини та кори за умов відсутності листя;

  • знайти місця поновлення дубу звичайного, провести опис ділянок, закартографувати їх.знайти місця поновлення дубу звичайного, провести опис ділянок, закартографувати їх.

На початку семінару було проведено лекцію “Сучасні уявлення про динаміку лісових екосистем, та шляхи відновлення корінних деревостанів на території НПП «Гомільшанські ліси»” протягом котрої співробітники наукового відділу розповідали про функціонування лісових екосистем та природні зміни лісової рослинності, ілюструючи свою розповідь фотографіями відзнятими у різних куточках національного парку та результатами наукових досліджень, які проводились з цього приводу раніше.

Після лекції було проведено екскурсію до місця природного поновлення дуба звичайного на території Коропівського лісництва, яке знаходилося на місті старого вітролому у багатовіковому осичняку. Під час екскурсії, ботанік національного парку Саідахмедова Наталя Борисівна проводила навчання з визначення різних видів дерев та кущів у безлистому стані.

У наступні дні семінару були проведені пошукові екскурсії у різні частини національного парку з метою виявлення місць природного поновлення дубу звичайного.

Результатами семінару стало виявлення двох дуже цікавих ділянок природного поновлення дубу, та освоєння учасниками методики розпізнавання дерев та кущів у безлистому стані та їх відмерлих частин (гілки, стовбури).

У семінарі брали участь співробітники наукового відділу і відділу рекреації, пропаганди та екоосвіти НПП «Гомільшанські ліси» (9 чоловік), студенти 1 курсу біологічного та геолого-географічного факультетів Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна (7 чоловік), учні 10 класу Гімназії №169 (м.Харків) (2 людини), співробітник Харківського зоологічного парку (1 людина), усього – 19 чоловік.


P.S.: Знаходження місць природного поновлення дубу та їх подальший моніторинг має розвіяти міф про неможливість природного відновлення дубу, буде подальшою базою для розробки рекомендацій щодо раціоналізації ведення лісового господарства з упором саме на природне поновлення в умовах, максимально оптимальних для зростання даної породи.P.S.: Знаходження місць природного поновлення дубу та їх подальший моніторинг має розвіяти міф про неможливість природного відновлення дубу, буде подальшою базою для розробки рекомендацій щодо раціоналізації ведення лісового господарства з упором саме на природне поновлення в умовах, максимально оптимальних для зростання даної породи.

Копіювання матеріалів сайту можливе за умови розміщення діючого гіперпосилання на www.gomilsha.org.ua

Зв'язок з адміністрацією сайта поштою nppgomolsha@ukr.net (з поміткою "Сайт")

Ми у соцмережах:

Facebook

Instagram

63436, Харківська область, 

Чугуївський район

с. Коропове, вул. Монастирська, 27

м. Зміїв, вул. Адміністративна, 25

(1 поверх)

E-mail: nppgomolsha@ukr.net

Замовлення екскурсій:

(066) 366 92 80

Керівництво:

(066) 247 25 65

Відділ охорони НПП:

(050) 061 39 41

Бухгалтерія:

(095) 203 02 66

© 2010 - 2021 Національний природний парк "Гомільшанські ліси". Використання матеріалів сайту при наявності посилання на gomilsha.org.ua
Много шаблонов Joomla на JooMix.org