Шановні друзі!

Найкращий спосіб забути про буденні справи — поспілкуватися з природою. Територія Національного природного парку «Гомільшанські ліси», створеного у 2004 році — одне з найцікавіших місць для відпочинку та дозвілля у Харківської області, яке дасть вам можливість на повну силу насолодитися перебуванням на природі та помилуватися чудовими краєвидами.

На території НПП «Гомільшанські ліси» знаходиться багато цінних природних об’єктів: найбільша річка північно-східної України – Сіверський Донець, унікальні старовікові діброви (вік деяких дубів - понад 400 років) та насадження сосни кримської, ділянка смерекового лісу та багато іншого. У лісі можна зустріти диких кабанів, козуль, оленів, лосів, велику кількість типових та рідкісних птахів і комах.

Крім того, територія НПП надзвичайно багата пам’ятниками матеріальної культури різних археологічних епох, починаючи з епохи неоліту (IV тис. до н.е.) до епохи Київської Русі. У роки Великої Вітчизняної війни на території парку велись важкі бої, про що свідчать могили радянських воїнів, численні залишки траншей, бліндажів, землянок та інші пам’ятки того героїчного періоду.

До сьогоднішнього дня збереглися залишки одного з останніх осередків волелюбного козацтва на Україні - справжнього козацького Свято-Миколаївського монастиря, заснованого у 1648 році запорізькими козаками. Залишки фундаментів козацького храму знаходяться на території контори НПП “Гомільшанські ліси” у селі Коропове.

Завдяки своїй природній унікальності, розташуванню та природному багатству ця земля здавна цікавила безліч людей і була популярною серед відпочивальників. Тож сьогодні один з головних пріоритетів роботи парку – організація відпочинку, який би одночасно забезпечував і задоволення потреб населення, і охорону природи.

НПП “Гомільшанські ліси” розташований неподалік міста Харкова (близько 50 км), сюди досить зручно дістатися і власним автомобілем, і громадським транспортом (автобусом, електричкою у напрямку Балаклії, Ізюму, Змієва). Коропове, Гайдари, Задонецьке, Козачка, Суха та Велика Гомільша — ці села Зміївського району є своєрідними кордонами парку.

На території НПП ви можете розмістити свій наметовий табір, замовити альтанку для корпоративного свята, просто приїхати до парку на пікнік чи прогулятися лісом. Вас надихне і літня картина природи, і зимовий лісовий пейзаж: неповторні відблиск сонця від річкового дзеркала, чарівний зелений килим заплавних луків, дуби-велетні, біле латаття лілій чи заплутані сліди диких тварин на снігу на залишать байдужими відвідувачів.

У парку на вас чекають етнографічні та екологічні маршрути, розроблені спеціально з урахуванням раціонального природокористування та дбайливого відношення до природи. Увагу небайдужих до української старовини туристів приверне новий маршрут з козацької тематики, який облаштовується на Козачій горі. Екскурсії цього напрямку будуть особливо цікаві й пізнавальні для учнів загальноосвітніх шкіл та сімей з дітьми.

Ставайте ближчими до природи та історії нашого краю. Ходімо в ліси, на луки, до річки - Національний природний парк «Гомільшанські ліси» чекає на вас!

ПРАВИЛА ПОВОДЖЕННЯ НА ТУРИСТИЧНИХ МАРШРУТАХ

Контакти:

63436, Харківська область, Зміївський район, с. Коропове, вул. Монастирська, 27

Тел./факс: (05747) 3-09-60, (05747) 3-00-09

E-mail: nppgomolsha@ukr.net

© 2004 - 2018 Національний природний парк "Гомільшанські ліси". Використання матеріалів сайту при наявності посилання на gomilsha.org.ua
Много шаблонов Joomla на JooMix.org