День сурка

День Бабака (рус. День Сурка) — одна з найпопулярніших традицій у Сполучених штатах Америки, що відзначається щороку 2 лютого та полягає у визначенні тривалості зими за поведінкою спеціально «призначеного» бабака. Вважається, що у цей день потрібно спостерігати за бабаком. По його поведінці можна судити про близькість приходу весни. Відповідно повір’ю, якщо день пахмурний, бабак не бачить своєї тіні та спокійно залишає нору — значить, зима скоро закінчиться та весна буде ранньою. Якщо день сонячний, бабак бачить свою тінь та ховається назад у нору — буде ще шість тижнів зими. 
На території України цю традицію підтримують у Харківській області, на біологічній станції ХНУ ім.В.Н. Каразіна.


Цього року будити відомого вже “синоптика” Тимка Другого не довелося. Прокинувся сам. І за допомогою свого наглядача висловив думку про прихід весни: «Холода протримаються ще як мінімум шість тижнів». 
Довгострокове прогнозування погоди за допомогою тварин застосовувалось здавна. В стародавньому Римі 2 лютого відмічався День їжака. Народи Західної Європи зберігали цю традицію і у подальших періодах. У північній Німеччині, вихідцями з якої заселялася Пенсільванія, у цей час просинається борсук та відмічався День Борсука. У Північній Америці, де не водились їжаки та борсуки, роль метеоролога перейшла до бабака.

У сьогоднішній день, бабак – це символ, приклад того, що людина здібна відновити види майже втрачені у природі, тільки треба сконцентрувати сили на досягненні цієї необхідної цілі – охороні природи!

 

 

Повний текст статті можно переглянути тут

Контакти:

63436, Харківська область, Зміївський район, с. Коропове, вул. Монастирська, 27

Тел./факс: (05747) 3-09-60, (05747) 3-00-09

E-mail: nppgomolsha@ukr.net

© 2004 - 2018 Національний природний парк "Гомільшанські ліси". Використання матеріалів сайту при наявності посилання на gomilsha.org.ua
Много шаблонов Joomla на JooMix.org