Ядерна зброя - проблема людства

В наш час однією з основних глобальних проблем  для людства залишається ядерна небезпека. Про існування цієї проблеми було зрозуміло ще з 1945 року – кінця Другої Світової війни…після ядерних бомбардувань Хіросіми і Нагасакі. На сьогоднішній день це єдиний приклад бойового застосування атомної зброї.

Поняття «радіоактивне забруднення» в ті роки ще не існувало, і тому це питання тоді навіть не піднімалося. Люди продовжували жити і відбудовувати зруйновані будівлі там же, де вони були раніше. Навіть надзвичайно високу смертність населення в наступні роки, а також хвороби і генетичні відхилення у дітей, які народилися після бомбардувань, спочатку не пов'язували з впливом радіації. Евакуація населення із заражених районів не проводилася, оскільки ніхто не знав про саму наявність радіоактивного забруднення. Ступінь цього забруднення зараз оцінити досить важко через нестачу інформації. Проте, враховуючи, що скинуті бомби були другим і третім екземплярами атомної зброї, вони були технічно недосконалими, «брудними» на мові фахівців, тобто залишали після вибуху сильне радіоактивне забруднення місцевості.

З того часу на землі, під землею, в повітрі і водах Світового океану було проведено більш,  ніж 2000 випробувань ядерної зброї. Жахливими наслідками стало – загибель людей та погіршення екологічної ситуації на планеті.

Ядерна зброя - величезна загроза всьому людству. З огляду на накопичені запаси ядерної зброї і його руйнівну силу, фахівці вважають, що світова війна з застосуванням ядерної зброї означала б загибель сотень мільйонів людей, перетворення в руїни всіх досягнень світової цивілізації і культури. На щастя, зараз підписано ряд договорів про припинення ядерних іспитів і ядерне роззброювання. Але важливою проблемою на сьогоднішній день залишилась  безпечна експлуатація атомних електростанцій. Адже саме звичайне невиконання техніки безпеки може привести до таких же наслідків, що і ядерна війна.

Сьогодні люди повинні подумати про своє майбутнє та про те, у якому світі вони будуть жити вже в найближчі десятиліття.

З приводу цього, щорічно у серпні світ відзначає Міжнародний день дій проти ядерних випробувань. Проводиться він згідно з резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 2 грудня 2009 року. Також не менш важливим є відзначення Дня дій за заборону ядерної зброї, яка теж проходить у серпні та приурочена саме жахливим діям у місті Хіросіма 6 серпня 1945 року. День бомбардування японського міста – це загальнолюдська трагедія. Світова спільнота в цей день висловлює співчуття японському народу з приводу трагічної загибелі близько півмільйона осіб.

Контакти:

63436, Харківська область, Зміївський район, с. Коропове, вул. Монастирська, 27

Тел./факс: (05747) 3-09-60, (05747) 3-00-09

E-mail: nppgomolsha@ukr.net

© 2004 - 2018 Національний природний парк "Гомільшанські ліси". Використання матеріалів сайту при наявності посилання на gomilsha.org.ua
Много шаблонов Joomla на JooMix.org