14 років Національному природному парку «Гомільшанські ліси»

6 вересня 2004 року Указом Президента України було створено національний природний парк (НПП) «Гомільшанські ліси» - першу природоохоронну установу такого рівня на Харківщині.

Національний природний парк – це природна територія, яка знаходиться під особливою охороною, має свій штат співробітників, які повинні забезпечувати виконання основних завдань, покладених на парк: охорона природних комплексів, моніторинг стану природних комплексів, екологічна просвіта населення та організація відпочинку.

Історія вивчення території сучасного національного парку сягає біля 100 років, протягом яких вчені намагалися заповісти даний природний комплекс. Територія парку є одним із мальовничих куточків Лівобережної України. Вже за часів Петра Першого тут був затверджений «Заповідний корабельний гай». В описі Харківської єпархії (перша половина ХІХ с.) її автор Філарет характеризує цю місцевість як одне з «прелестных мест благодатной Украины». Перші спроби заснувати природоохоронні об’єкти на цій території відносяться до першої половини ХХ ст..

Стан природної території «Гомільшанських лісів» у 2004 році та сьогодні – це дві великі різниці. Це помітно навіть тими, хто прибуває сюди вперше – туристи, відпочиваючі, а для місцевих жителів взагалі різниця величезна. У лісі та по берегах Сіверського Дінця стало значно чистіше – працівники парку постійно прибирають та вивозять сміття, облаштовують пункти відпочинку, на яких є в наявності лавки, столи, урни та туалети. Проводяться екскурсії по спеціально облаштованим екологічним стежкам для учнів, студентів, корпоративних груп та індивідуальних відвідувачів.

«Гомільшанські ліси» це широке «поле» для досліджень наукових співробітників, студентів різних ВУЗів Харкова, інших установ з Харківської області та інших регіонів України.

Чотирнадцять років – це вже значима цифра, і за цей період зроблено дійсно багато. З кожним роком парк стає привабливішим та квітучишим. Зробимо все, щоб і надалі охороняти і розвивати національне багатство.

З повагою,

НПП «Гомільшанські ліси»

Контакти:

63436, Харківська область, Зміївський район, с. Коропове, вул. Монастирська, 27

Тел./факс: (05747) 3-09-60, (05747) 3-00-09

E-mail: nppgomolsha@ukr.net

© 2004 - 2018 Національний природний парк "Гомільшанські ліси". Використання матеріалів сайту при наявності посилання на gomilsha.org.ua
Много шаблонов Joomla на JooMix.org