Міжнародна ніч кажанів

На території Національного парку мешкає 11 видів рукокрилих ,представники сімейства Гладконосих  - без підков і інших наростів на морді – самі звичайні наші летючі миші. Їх багато, і вони різні: нічниці, вечорниці, вухани, нетопирі. І навіть у цих дивовижних і загадкових створінь з’явилося своє власне свято.

Однією з найнезвичайніших природоохоронних дат є Ніч кажанів, яку відзначають в ніч з 20 на 21 вересня. Проведення Міжнародної ночі кажанів є значною подією, учасниками якої є країни Європи, у тому числі й Україна.

Святкової ночі в лісах розвішуються спеціальні будиночки-дуплянки для кажанів, а також організовуються екскурсії, під час яких можна побачити цих потайних тваринок.

Головна її мета - привернути увагу громадськості до проблем рукокрилих і їх охорони, а також розвінчати міфи навколо тваринок, перед якими багато людей через забобони відчувають страх, бо вважають їх вампірами. Насправді кажани – дивовижні ссавці, які, завдяки унікальній будові свого тіла, оволоділи мистецтвом польоту. Через те що кажани ведуть нічний спосіб життя, у них дуже слабкий зір, пристосований тільки до темряви. Зате у кажанів унікальна здатність до ехолокації а також чудово розвинені нюх і слух, які допомогають полювати і орієнтуватися в просторі. Кажани зустрічаються всюди, крім полярних районів і високогір'їв. І всі вони безпечні. Вийняток становлять кажани-вампіри з великими і гострими зубами, що мешкають в Латинській Америці і харчуються кров'ю дрібних гризунів, птахів, а зрідка - і домашньої худоби. Що ж до кажанів, які мешкають в Україні та Європі, їх боятися не варто. Усі вони - комахоїдні тварини. Більш того, кажани навіть корисні,оскільки знищують багато шкідливих комах, активних в темний час доби.

Чимало видів кажанів знаходяться на межі зникнення. Причини: вирубка дуплистих дерев (саме в дуплах ці тварини знаходять притулок), застосування отрутохімікатів (кажани гинуть, наївшись «отруєних» комах) і переслідування з боку людини  - через елементарну  неграмотність і забобони.

Тож давайте цінувати, поважати та піклуватись про наших таких маленьких і дивовижних сусідів по планеті.

Контакти:

63436, Харківська область, Зміївський район, с. Коропове, вул. Монастирська, 27

Тел./факс: (05747) 3-09-60, (05747) 3-00-09

E-mail: nppgomolsha@ukr.net

© 2004 - 2018 Національний природний парк "Гомільшанські ліси". Використання матеріалів сайту при наявності посилання на gomilsha.org.ua
Много шаблонов Joomla на JooMix.org