Розвиток екологічної культури – майбутнє нашої планети

Екологічне виховання є одним з найважливіших завдань на сьогоднішній день. Термін «екологічна криза» ми чутимемо  набагато рідше тільки тоді, коли почнемо повністю усвідомлювати всю серйозність та важливість виховання у людини «екологічної культури».

Ні для кого не секрет, що дитина поводить себе так, як вчать її батьки. Отже, формування екологічної культури з дитинства стане однією з основних сходинок формування культурної людини вцілому, всебічно розвиненої  особистості. 

Зі своєї сторони, ми, як природоохоронна організація теж вносимо немалий внесок у екологічне виховання молоді району.  Адже саме діти – майбутнє нашої країни. Реальністю, яку ми бажаємо створити у конкретній роботі з дітьми, стають відносини людини і природи.

Проведення екскурсій, еколого-освітніх занять насправді відіграють велику роль у нашому спільному завданні. Після проведення лекцій з дітьми, розумієш, що навчив чомусь корисному, і вже наприкінці бесіди слухачі починають бачити взаємозв’язок між рослинами і тваринами, розуміти, як людина впливає на їхнє життя. Діти починають бачити красу у всьому живому, незалежно від того, чи то людина, чи рослина, чи тварина. Розуміння істини, що в природі не буває корисних і шкідливих тварин, натомість усі вони пов’язані одне з одним, одне одному потрібні, а отже корисні.

Треба вже в дошкільному та шкільному віці сформувати у свідомості дітей те, що ніколи раніше люди не відчували такої тривоги за свій спільний дім, як тепер. Усі негаразди в ньому, мабуть, від того, що всі ми забуваємо одне тверде правило, що його так просто сформував французький письменник та льотчик Антуан де Сент- Екзюпері: «Піднявся вранці, умився, привів себе до ладу — одразу ж приведи до ладу планету».

Немає сумніву, що від успішного здійснення екологічної освіти, формування нового екологічного мислення значною мірою залежить майбутній стан природного середовища.

Евстегнеєва Д.О.

Контакти:

63436, Харківська область, Зміївський район, с. Коропове, вул. Монастирська, 27

Тел./факс: (05747) 3-09-60, (05747) 3-00-09

E-mail: nppgomolsha@ukr.net

© 2004 - 2018 Національний природний парк "Гомільшанські ліси". Використання матеріалів сайту при наявності посилання на gomilsha.org.ua
Много шаблонов Joomla на JooMix.org