15 Листопада - Міжнародний день відмови від паління

Тютюнопаління – найбільш поширена у всьому світі шкідлива звичка.  В Україні щоденно курить 45 % дорослих чоловіків і 9 % дорослих жінок; серед молоді курить 45 % юнаків і 35 % дівчат;

 Більше  половини першу сигарету викурили у віці до 12 років. Наслідки куріння пов’язані з арсеналом небезпечних хвороб. Зокрема, ця шкідлива звичка є причиною серцевих нападів, інсультів, хронічних бронхітів, різних видів онкозахворювань, особливо раку легенів. Адже 11 з 12 хворих, які померли від раку легенів, були курцями.

Серед людей віком 30-40 років, які палять цигарки, інфаркт трапляється в 5 разів частіше, ніж серед тих, хто цієї шкідливої звички не має. Курці страждають від хронічного кашлю, задишки, дефектів шкіри.

Але, на щастя, існує Міжнародний день відмови від паління, який відзначається в треттій четвер листопада, започаткований ще в 1977 році Американським онкологічним товариством. Ідея цього дня – закликати людей відмовитися від куріння хоча б на день, щоб звернути їх увагу на те, що кожна викурена сигарета шкодить їхньому здоров’ю. 

У День відмови від куріння хочеться представити 5 важливих і вагомих причин кинути цигарки якомога швидше.

  1. Заощадити час і гроші.

Середній курець викурює 20 сигарет на добу , на одну сигарету йде приблизно 3 хвилини , тобто він витрачає годину на день , 365 годин на рік , це близько 15 днів на рік - цілу двотижневу відпустку .

  1. Прожити довге життя.

 Згідно з медичними дослідженнями , куріння віднімає у людини 7 - 10 років життя. Куріння так чи інакше є причиною таких захворювань , як втрата зору, емфізема, катаракта, глухота, хронічний бронхіт, гіпертонія, інфаркт міокарда , кардіосклероз, стенокардія, хронічний гастрит, карієс,  синдром Мелорі - Вейса, патологія гепатобіліарної системи, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки , тромбоз артерій і вен ( Хвороба Бюргера ), безпліддя, імпотенція, захворювання пародонт, виразка слизової, епіглоттіт, цистит, гломерулонефрит і так далі.

 

Рак же виникає в 90 % випадків куріння тютюну , найчастіші види захворювань - рак носових западин , рак порожнини рота , рак підшлункової залози , рак нирки , рак молочної залози. А смертність від раку легенів є найвищою серед всіх онкологічних захворювань.

  1. Краще виглядати і "не смердіти " .

 Як не крути , але від людини, яка палить пахне тютюном , і часто навіть їй самій неприємний цей запах. Але пахне все - одяг , шкіра, волосся , плюс - незнищенний запах з рота. І адже стійкий і неприємний " запах курця " вивітрюється вже після двох днів відмови від сигарет.

Також куріння негативно впливає на зовнішній вигляд - викликає пожовтіння зубів , нігтів і шкіри , збільшує число зморшок і приводить до синдрому " обличчя курця " . Вміщені в сигаретах речовини руйнують волокна колагену і еластину шкіри , в результаті вона стає в'ялою і втрачає пружність. Через звуження судин порушується доставка вітамінів і мінералів у тканини нігтів , які в підсумку жовтіють , шаруються і ламаються , і волосся - вони стають тьмяними і млявими.

Відмова від сигарети рівносильна безкоштовному походу до косметолога - вже через місяць після відмови від сигарет колір обличчя стає свіжий , в тому числі проходять деякі проблеми з шкірою , пізніше пропадає жовтий відтінок зубів і нігтів. Крім цього , відмова від тютюну допомагає налагодити сон.

  1. Уникнути ризику для життя.

Звичайний курець не упускає моменту , щоб влаштувати " перекур " . Він курить на ходу - що збільшує навантаження на легені , сидячи за кермом машини - відволікаючись від дороги , що може призвести до аварійної ситуації , будинки - особливо актуальна проблема " сигаретних " пожеж. У середньому , більше третини пожеж у житловому секторі виникає через непогашену сигарету.

 

  1. Врятувати тих , хто вас оточує.

600 000 чоловік у світі щороку помирають від хвороб , викликаних у тому числі наслідками пасивного куріння. Тютюновий дим від сигарет шкодить усім членам сім'ї курця і просто людям, що знаходяться поруч з ним. " Бічний " струмінь диму містить більше канцерогенів , ніж "прямий" , тобто той , який вдихає сам курець. А перебування більше 8 годин в накуреному приміщенні приводить до впливу тютюнового диму , порівнянному з викурюванням більше п'яти сигарет. Саме тому куріння забороняють в громадських місцях .

Практично до 30% людства мають згубну звичку тютюнопаління. Але необхідно зрозуміти – паління є не тільки особистою проблемою кожної людини окремо, але й гострою соціальною проблемою, з якою пов’язане майбутнє людства , тому варто замислитись: запалювати цигарку, чи зберегти своє і довколишніх здоров’я.

 

Контакти:

63436, Харківська область, Зміївський район, с. Коропове, вул. Монастирська, 27

Тел./факс: (05747) 3-09-60, (05747) 3-00-09

E-mail: nppgomolsha@ukr.net

© 2004 - 2018 Національний природний парк "Гомільшанські ліси". Використання матеріалів сайту при наявності посилання на gomilsha.org.ua
Много шаблонов Joomla на JooMix.org