15 Листопада - Всесвітній день вторинної переробки

 

 15 листопада відзначається Всесвітній день рециклінгу, або Всесвітній день вторинної переробки. Вторинною переробкою називають повторне використання або повернення в оборот сміття чи відходів виробництва. Завдання вторинної обробки – це вирішення проблеми обмеженості ресурсів, зниження вартості готової продукції за рахунок використання більш дешевої сировини і найголовніше -  боротьба із забрудненням навколишнього природного середовища.

 Зазвичай вторинній обробці піддають такі матеріали, як папір, скло, залізо, алюміній, тканини, пластик і т. п., а органічні відходи широко використовують у сільському господарстві.

Майже до безкінечності можна переробляти метал та скло. Папір можна переробляти до 6 разів, пластик — до 16.  

Головна мета свята – привернути увагу влади, громадськості та промислових структур до цієї теми. У сучасному світі проблема накопичення відходів стоїть особливо гостро, запаси природних ресурсів, наявних на Землі, не безмежні. Нераціональне їх використання призвело до того, що на сьогоднішній день людство вже витратило приблизно третина цих ресурсів. Саме тому важливо витрачати їх економно, одночасно підшукуючи їм альтернативу і займаючись вторинною переробкою вже використаної сировини.

Вперше проблемою переробки сміття зайнялися в Англії 200 років тому. В кінці XIX століття там з'явився перший завод по спалюванню сміття. Сьогодні в Європі під утилізацією сміття розуміється його сортування і використання в якості вторсировини.

Найкраще зі своїм сміттям справляється Швеція, переробляючи 52% від загальної кількості відходів. За нею слідує Австрія (49,7 %) і Німеччина (48%).

На жаль, в Україні цього поки що не роблять. У нас немає абсолютно безпечних для здоров'я та екології заводів для спалювання сміття. Важливо також те, що спалювати можна тільки те, що не придатне для переробки. Тому наш вихід — максимально відбирати із загальної кількості сміття те, що можна спрямувати на вторинну переробку. Втім багато років це в Україні робили тільки окремі екоактивісти. З підписанням Угоди про асоціацію з ЄС, Україна взяла на себе зобов'язання привести лад в ситуації зі сміттям, скоротити кількість звалищ та максимально екологічно ставитися до оточуючого середовища. Однак, перш за все, це потрібно не Європі, а нам. 

Контакти:

63436, Харківська область, Зміївський район, с. Коропове, вул. Монастирська, 27

Тел./факс: (05747) 3-09-60, (05747) 3-00-09

E-mail: nppgomolsha@ukr.net

© 2004 - 2018 Національний природний парк "Гомільшанські ліси". Використання матеріалів сайту при наявності посилання на gomilsha.org.ua
Много шаблонов Joomla на JooMix.org