Ми у Facebook

Свято Бабака 2019

                           

Традиційно у День Бабака, що відзначається по всьому світу 2 лютого, на біологічної станції ХНУ ім. Каразіна в селі Гайдари Харківській області «потурбували» знаменитого Тимка III. Будили бабака не задля розваги, а з конкретною серйозною метою. Тварина щороку прогнозує, якою буде весна в Україні. Не оминув своєї участі метеоролога Тимко і у 2019 році.

За народними повір'ями, якщо пробуджений бабак не побачив своєї тіні, оскільки на вулиці похмура погода, то буде рання весна. Якщо ж в День бабака сонячно і тварина хоче повернутися назад в нору, то зима буде ще протягом шести тижнів.

Тимка ІІІ розбудила та витягнула з будиночку його доглядачка Надія Токарська. Бабак прокинувся від зимової сплячки і не побачив своєї тіні, оскільки сьогодні була хмарна погода.

"Весна наступить. Але, на жаль, у березні нас ще очікують заморозки. Тепла та сонячна погода нас чекає у квітні", - прокоментувала поведінку свого вихованця Токарська.

                   

Також бабак напророкував, який з персонажів займе залізний трон в серіалі «Гра престолів». На думку Тимка, переможе Король ночі.

«Король ночі - це негативний персонаж. Не дуже б хотілося, щоб він переміг. Ми зробимо все, щоб цього не сталося », - прокоментував студент біофаку Каразінського університету Роман Григоренко.

Тимко III передбачав погоду вдруге. У 2018-му він напророкував пізню весну, а також те, що життя на Марсі є. Тоді на честь нового віщуна урочисто відкрили скульптуру бабака майже з людський зріст.

Надія Токарська запевнила, що бабака не будили - він прокинувся перед потеплінням близько двох тижнів тому.

«Це нормальне явище в природі, що звірі прокидаються самі. Він спав, як мінімум, пару місяців. Звірів ми не мучимо », - додала «берегиня».

На свято завітало багато гостей, які виступили з промовами щодо охорони байбаків. Також начальник відділу культури і туризму Зміївської РДА — Бідулін О.А. та декан біологічного факультету ХНУ ім. В.Н. Каразіна професор Василь Жмурко поздоровили зі святом усіх присутніх, побажали успіхів у справі щодо захисту диких тварин, особливо червонокнижних, доброго прогнозу погоди у 2019 році та міцного всім здоров’я.

У цьому заході були присутні журналісти богатьох газет і телекомпаній харківської області, які прибули для висвітлення цього свята.

Після прогнозу Тимки голова Задонецької сільської ради запросила всіх бажаючих скуштувати козацький куліш, якій приготували робітники сільради спільно з працівниками національного природного парку “Гомільшанські ліси”, та випити гарячого трав'яного чаю з справжнього самовару. І чай і куліш дуже сподобалися всім присутнім на святі гостям.

                                                     Провідний інженер з рекреаційного благоустрою НПП «Гомільшанські ліси»

Куриндін Ю.П.

Контакти:

63436, Харківська область, Зміївський район, с. Коропове, вул. Монастирська, 27

Тел./факс: (05747) 3-09-60, (05747) 3-00-09

E-mail: nppgomolsha@ukr.net

© 2004 - 2018 Національний природний парк "Гомільшанські ліси". Використання матеріалів сайту при наявності посилання на gomilsha.org.ua
Много шаблонов Joomla на JooMix.org