Ми у Facebook

Шкільний урок "Квіти весняного сонця, або збережемо першоквіти!"

 

15 квітня у всесвітній День екологічних знань співробітниками відділу рекреації,  пропаганди та екоосвіти НПП «Гомільшанські ліси» Мариною Кривохижою та Сергієм Маслаком було проведено екоосвітнє заняття  в загальноосвітній школі с. Задонецьке.

 

Темою уроку цього разу стала проблема збереження першоквітів. В ході заходу мова йшла про першоквіти Національного парку та їх різноманіття. Учням було  переглянуто тематичні відеоматеріали та ознайомились з видами першоквітів, які розповсюджені на території національного парку. В ході заняття співробітники парку залучали школярів до дискусії, метою якої було поглиблення існуючих знань у дітей та отримання нової інформації. Для кращого засвоєння нових знань було розроблено наочні матеріали, демонстрація яких викликала неабиякий інтерес у присутніх. Учні активно підтримували бесіду та проявляли зацікавленість проблемою. 

Співробітники парку розповідали про шкоду масового збирання першоквітів, що може викликати скорочення їхньої чисельності. Була звернута увага на недопущення незаконного збирання квітів, занесених до Червоної книги України. Діти, в свою чергу, цікавились, чому є недопустимим зривання навіть невеликої кількості весняних квіток, на що отримали переконливу відповідь – не можна допустити завдання шкоди червонокнижним рослинам. Доповідачі розповіли про помилковість розповсюдженого серед населення переконання, що збереження в землі цибулин та коренів першоквітів дозволить відновитись квітці наступної весни.

Школярам було запропоновано альтернативу весняним букетам: милування чудовими квітами у природному середовищі, фотографування, малюнки тощо.

Наостанок гості залишили примірники газети національного парку «Гомільшанський вісник» та інформаційно-просвітницькі листівки.

 

Кривохижая Марина Вікторівна    
Провідний фахівець з еколого-освітньої діяльності
НПП “Гомільшанські ліси"
 
Контакти:

63436, Харківська область, Зміївський район, с. Коропове, вул. Монастирська, 27

Тел./факс: (05747) 3-09-60, (05747) 3-00-09

E-mail: nppgomolsha@ukr.net

© 2004 - 2018 Національний природний парк "Гомільшанські ліси". Використання матеріалів сайту при наявності посилання на gomilsha.org.ua
Много шаблонов Joomla на JooMix.org