1 березня – Перший день весни та Всесвітній день імунітету!

Нарешті прийшла довгоочікувана весна. Звичайно,  сніг ще  буде покривати землю,  а холодні вітри ще не один раз нагадають, що зима  не поступиться так просто. Але все одно стає радісно на душі від того, що вже незабаром яскраве березневе сонце почне поступово зігрівати своїми променями  землю та остигле за довгу зиму повітря.

Прихід весни завжди супроводжується особливим ароматом свіжості. Цей запах відчувається настільки чітко, що його ні з чим не сплутаєш. Згодом почнеться справжня краса. Усюди розпустяться квіти – проліски, фіалки, кульбабки.

Весна змінює все навколо. Незалежно від того, де ви знаходитесь — в місті або в лісі — її прихід можна помітити скрізь. Навколишня природа оновлюється і перетворюється, набуваючи чудового весняного вигляду.

Також, у перший день весни у всьому світі, починаючи з 2002 року, відзначається День імунітету, мета якого – привернути суспільну увагу до проблем, пов’язаних з поширеністю різних імунних захворювань, а також зі збереженням і зміцненням імунітету.

Здоровий імунітет дозволяє людині уникнути більшості захворювань, прожити здорове і повноцінне життя.

«Як підвищити свій імунітет?”- Це питання задає собі бодай не кожна людина, особливо в період зимово-весняного сезону. Чимало людей хочуть прийняти чарівну пігулку, яка вбереже від хвороб, але чи можливо це?

Основні правила для підвищення імунітету:

Щоб захисні сили організму працювали на повну потужність, в першу чергу необхідно збалансовано харчуватися. Ключовим тут є не конкретні продукти в щоденному меню, а сама культура прийому їжі. По-перше, ніколи не пропускайте основних прийомів їжі: сніданок, обід і вечеря мають бути завжди, а перекуси на ходу мусять відійти в минуле. По-друге, не відмовляйтесь від сезонних і місцевих продуктів. По-третє, сміливо скорочуйте вживання цукру, солі, алкоголю та споживайте лише необхідну кількість калорій.

Здоровий сон і фізична активність:

Якщо ви поки не почали займатись якимось видом спорту, то постарайтесь гуляти щодня. Півгодинна прогулянка допоможе не лише підвищити імунітет, а й покращити роботу мозку, серцево-судинної системи. Крім того, щоденні прогулянки сприятимуть налагодженню сну і зменшенню стресу (стрес і недостаток сну теж негативно впливають на загальний стан організму та імунітет зокрема). Щоб прогулянки були виключно корисними, подбайте про  теплий одяг та зручне взуття. Не забувайте про свіже повітря вдома і на роботі: регулярно провітрюйте приміщення.

 

 

Контакти:

63436, Харківська область, Зміївський район, с. Коропове, вул. Монастирська, 27

Тел./факс: (05747) 3-09-60, (05747) 3-00-09

E-mail: nppgomolsha@ukr.net

© 2004 - 2018 Національний природний парк "Гомільшанські ліси". Використання матеріалів сайту при наявності посилання на gomilsha.org.ua
Много шаблонов Joomla на JooMix.org