Міжнародний день боротьби проти гребель.

Цей день започаткований у 1997 р. за ініціативою громадської організації «Міжнародна мережа річок» з метою об’єднання зусиль людей всього світу в боротьбі проти гребель, а також проведення просвітницької роботи з роз’ясненням впливу гребель на річкові екосистеми.

Цього ж року відбулася перша міжнародна конференція проти будівництва великих гребель, на якій було ухвалено щороку 14 березня відзначати як день боротьби з греблями на захист Річок, Води і Життя. Конференція запропонувала всі акції здійснювати під гаслом: «Хай вода несе життя, а не смерть!» і закликала уряди, міжнародні агентства та інвесторів встановити мораторій на будівництво великих гребель, поки не буде виконано міжнародну незалежну експертизу проектів їх будівництва, а також не визначено компенсований збиток людям і природі.

В Україні проблема гребель – надзвичанйо гостра. Сучасні плани гідроенергетиків подальшого перекриття річок України греблями – як для будівництва міні ГЕС так і великих ГЕС та ГАЕС, несуть загрозу знищення наших річок, позбавлення українців питної води, знищення ландшафтів і екосистем, здорового довкілля. Під загрозою опинилися Дністер, Південний Буг, Дніпро і сотні малих річок Карпат.

Побудова гребель на Дніпрі вже призвела до деградації найбільшої річки України та нашого національного символу. Зведення гребель призвело до затоплення більш ніж 700 тис. га та знищення ряду населених пунктів. Дніпро втратив рибне різноманіття, звичайним стало «цвітіння» води, викликають все-більшу небезпеку старіючі дамби.

Національний екологічний чентр України закликає українських громадян бути небайдужими до стану річок, стати на їх захист, вимагати урядових структур полишити плани подальшого знущання над річками і перейти до планування ліквідації гребель та вивільнення вільних течій річок.

 

Контакти:

63436, Харківська область, Зміївський район, с. Коропове, вул. Монастирська, 27

Тел./факс: (05747) 3-09-60, (05747) 3-00-09

E-mail: nppgomolsha@ukr.net

© 2004 - 2018 Національний природний парк "Гомільшанські ліси". Використання матеріалів сайту при наявності посилання на gomilsha.org.ua
Много шаблонов Joomla на JooMix.org