Операція "Первоцвіт"

В Харківській області почалася операція «Первоцвіт»

 

Зі сходом снігового покриву на території Національного природного парку «Гомільшанські ліси» в березні – квітні розпочнуться заходи щодо збереження ранньоквітучих, ендемічних, реліктових і таких, що знаходяться під загрозою знищення рослин, а також рослин занесених до Червоної книги України так званих «Первоцвітів». Такі заходи будуть проводитись за участі представників Державної екологічної інспекції, Головного управління національної поліції, природоохоронних громадських організацій.

Виходячи з набутого досвіду на території НПП «Гомільшанські ліси» від «квіткових браконьєрів» найбільше потерпають такі первоцвіти як цибуля ведмежа (черемша), особливо в квітні, коли торгівля ними  набуває масового характеру. Знищення рослин заради наживи призводить до того, що в багатьох місцях, де жили ці рослини, зараз їх не знайти, або їх кількість значно менша.

За знищення первоцвітів законодавством України передбачено адміністративну відповідальність, вилучення незаконно здобутого та відшкодування винними збитків, завданих природним комплексам внаслідок незаконного зривання (збирання) кожної рослинки. Статтею 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) передбачено покарання для збирачів червонокнижних рослин – від 20 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян тобто 340-510 гривень з конфіскацією незаконно добутого. Частиною 2 статті 88-1 КУпАП передбачено накладення штрафу на бажаючих незаконно збагатитися від продажу первоцвітів - від 100 до 215 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 - 3655 гривень) з конфіскацією об’єктів рослинного світу. На території національного парку вище вказані рослини здебільшого знаходяться в заповідній зоні, де перебування сторонніх осіб без відповідного на те дозволу законодавчо заборонено. Таким чином громадяни, які будуть затримуватися в цих місцях автоматично будуть підпадати під адміністративну відповідальність за статтею 91 КУпАП якою передбачено покарання від 9 до 24 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Постановою Кабінету Міністрів України № 1030 від 7 листопада 2011 року «Про розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, а також за знищення або погіршення середовища їх перебування (зростання)» за кожну рослину добутої цибулі ведмежої (черемші), порушник повинен сплатити державі збитки у розмірі 62 грн.

Робота служби охорони парку здебільшого направлена на попередження (недопущення) фактів збирання (знищення) червонокнижних рослин, а значить виявлення та недопущення порушників на підходах до місць де такі рослини ростуть. Працівники служби охорони парку при проведення патрулювання території проводять роз’яснювальну  роботу з відпочиваючими,  жителями населених пунктів, що знаходяться в безпосередній близькості до території НПП, закликають до взаєморозуміння озвученої проблеми, коректності в спілкуванні, та відмовитись від протиправних дій направлених на незаконний збір рослин занесених до Червоної книги України, зробити свій вклад у боротьбу з їх незаконним добуванням.

 

служба державної охорони НПП «Гомільшанські ліси»

 

Контакти:

63436, Харківська область, Зміївський район, с. Коропове, вул. Монастирська, 27

Тел./факс: (05747) 3-09-60, (05747) 3-00-09

E-mail: nppgomolsha@ukr.net

© 2004 - 2018 Національний природний парк "Гомільшанські ліси". Використання матеріалів сайту при наявності посилання на gomilsha.org.ua
Много шаблонов Joomla на JooMix.org