Ми у Facebook

Всесвітній День водних ресурсів (всенародний День води)

                             

Щорічно в Україні та інших країнах світу відзначається Всесвітній день водних ресурсів. Відзначається День води в 2019 році 22 березня.

Цей день був започаткований Генеральною асамблеєю ООН у 1993 році і присвячений проблемам та актуальним питанням збереження водних ресурсів.

Вода є найпростішою і звичною речовиною на планеті. В даний час 70% території нашої планети покриті водою. При цьому пити можна тільки 1% цієї води. За останні роки в світі відбулося безліч конфліктів, пов’язаних з доступом до води.

В даний час використання питної води, а також в санітарних цілях, недоступне для мільярдів жителів нашої планети. Не випадково, ООН виділяє цю проблему як одну з найбільш важливих і потребують вирішення спільними зусиллями.

Вода задіяна в різних природних механізмах: забезпечує необхідною вологою рослини та тварин, а природні водойми визначають комфортний для проживання температурний режим. Вона допомагає переробляти вуглекислий газ в кисень, що робить її незамінною для існування всього живого на планеті.

Водні ресурси використовуються в промисловості і в побуті. Їх використовують у сільському і рыбоводческом господарстві, для транспортування вантажів та в якості рекреаційних об’єктів.

Також не варто забувати, що всі живі тварини і рослини складаються з води: тварини та риби - на 75%, медузи - на 99%, картопля - на 76%, яблука - на 85%, помідори - на 90% , огірки - на 95%, кавуни - на 96%. Навіть людина складається з води. 86% води міститься в тілі у новонародженого і до 50% у літніх людей.

Якщо людина втрачає 2% води від маси свого тіла, то у неї виникає сильна спрага. Якщо відсотки втраченої води збільшаться до 10, то у людини почнуться галюцинації. При втраті в 12% людина не зможе відновитися без допомоги лікаря. При втраті в 20% людина помирає.

Згідно з підрахунками екологів, вже до 2025 року дефіцит води торкнеться майже половину населення планети. Щорічно запаси водних ресурсів виснажуються, а потреба в них продовжує збільшуватися. Ця проблема не могла не залишитися непоміченою, в результаті чого і було прийнято рішення створити єдиний свято, покликаний знайти оптимальне рішення.

У червні 1999 року в Лондоні на ІІІ конференції ЮНСЕД міністри екології та охорони здоров’я 35 європейських країн, в тому числі й Україна, підписали Протокол з проблем води та здоров’я, зобов’язавшись оберігати своїх громадян від захворювань, пов’язаних із забрудненням води, захищати водні ресурси, створювати системи запобігання небезпечним ситуаціям.

За визначенням Європейської економічної комісії ООН, державу, водні ресурси якої не перевищують 1,5 тисяч м3 річного стоку на людину, вважають водонезабезпеченою. За запасами води, доступними для використання в Україні, в середньоводні роки на людину припадає 1,09 тис. м3, у маловодні – 0,62 тис. м3 води. Централізованим водопостачанням забезпечено 65% українців: 83% – у містах, 26% – у сільській місцевості. Водою з колодязів користуються близько 11 млн громадян України. За офіційними даними, 1,8 млн колодязів забруднено. Понад 800 тис. осіб у 13 областях користуються привізною водою, часто низької якості. Централізованим водовідведенням забезпечено 53% населення України: 74 % – у містах, та 9% – у сільській місцевості.

22 березня є унікальною можливістю нагадати людству про надзвичайну важність водних ресурсів для оточуючого середовища і розвитку суспільства. Практичні зусилля можуть допомогти поглибити суспільне розуміння як проблем так і рішень в цій області.

За традицією в цей день організовують різні заходи для залучення уваги громадськості. Екологічні компанії та фонди влаштовують цікаві фестивалі та акції масового характеру. У школах та інших навчальних закладах проходять відкриті уроки і лекції, у містах влаштовуються мітинги та інші громадські акції: суботники з прибирання територій у парках і відкритих водоймах та ін.

Для кожної людини цей день з’являється реальна можливість не тільки привернути увагу до проблеми, але й взяти безпосередню участь у вирішенні актуальних проблем. 22 березня кожен повинен замислитися над більш раціональним використанням питної води, взяти участь в акціях проти забруднення середовища і надати посильну допомогу нужденним, внісши свою лепту у спільну справу.

Провідний інженер з рекреаційного благоустрою Куриндін Ю.П.

Контакти:

63436, Харківська область, Зміївський район, с. Коропове, вул. Монастирська, 27

Тел./факс: (05747) 3-09-60, (05747) 3-00-09

E-mail: nppgomolsha@ukr.net

© 2004 - 2018 Національний природний парк "Гомільшанські ліси". Використання матеріалів сайту при наявності посилання на gomilsha.org.ua
Много шаблонов Joomla на JooMix.org