24 травня – Європейський день парків

  

                                                          

Європейський День Парків був організований Федерацією Європарк – це європейська організація, яка об’єднує природні території в тридцяти шести європейських країнах. Проведений в перший раз в 1999 році, цей день тепер святкується щорічно по всій Європі 24 травня. 

Дата святкування була обрана не випадково – саме 24 травня 1909 в Швеції було створено перший з дев’яти Європейських Національних Парків.

Сьогодні Європейський день парків символізує міжнародну солідарність територій, які охороняються. Захід організовано з метою підйому профілю заповідників Європи, а також для того, щоб викликати суспільну підтримку їх роботи. У цей день проводяться численні акції на території та навколо заповідників, присвячені відзначенню природної краси Європи, висуваючи на перший план її захист, як в даний час, так і в майбутньому.

Вперше заходи, присвячені цьому святу, були проведені в 1999 році. Цю ідею в провідних європейських державах відразу ж сприйняли на «ура», і свято стало щорічним. Датою для нього було обрано 24 травня, оскільки в цей день в 1909 році були створені перші дев'ять національних парків Швеції.

Сьогодні природні території є однією з найбільших цінностей планети. Вони накопичили в собі культурну спадщину кількох століть, тому збереження таких природних зон вважається обов'язком людства.

Головна мета Європейського дня парків полягає в підвищенні значущості парків і заповідних територій, а також в розробці заходів по їх збереженню. Важливою складовою цього процесу організатори свята бачать міжнародну консолідацію в питаннях, що стосуються охорони природних територій Європи.

Заходи присвячені цьому святу обов'язково проводять на заповідних територіях, а також в самих парках. Всі вони направлені на те, щоб в Європейський день парків, звернути увагу людей на природну красу, що оточує всіх нас.

Після Другої світової війни національні парки були засновані по всьому світу. Зараз в світі існує понад 2200 національних парків в 120 країнах і розмір їх дуже різний – від маленького Хамра в центральній Швеції площею 0,28 кв.км до великого національного парку «Північно-східна Гренландія» площею в 972000 кв. км.

За оцінками спеціалістів серед 20 найкращих Національних парків Європи є наступні: Плітвіцькі озера в Хорватії; Саксонська Швейцарія в Германії; Лох-Ломонд і Троссакс в Англії; Швейцарський Національный парк; Чінкве Терре в Італії; Оуланка в Фінляндії; Парк Тріглав в Словенії; Доломіти Беллуно в Словенії; Національний парк Піренеі в Франції; Ордеса-і-Монте-Пердідо в Франції; Морський парк Алонісос; Ватнайкюдль в Ісландії; Баварський Ліс в Германії; Сноудонія в Уельсі в Англії; Дурмітор в Чорногорії; Сарек в Швеції; Пік-Дістрікт в Англії; Високий Тауерн в Австрії; Парк Екрен в Франції; Гєреме (Каппадокія) в Турції.

Україна теж багата на цікаві і гарні місця. Серед найкращих парків та дендропарків наступні: Дендропарк Софіївка в Умані, Межигір'я, Парк в селі Буки, Міський парк в Бучі, Парк Володимирська гірка в Києві, Дендропарк Олександрія в Білій Церкві, Парк Феофанія у Києві, Маріїнський парк у Києві, Печерський ландшафтний парк у Києві, Парк Високий замок у Львові, Алея Сакур в Ужгороді, Парк Островського в Коростені, Парк імені Лазаря Глоби в Дніпропетровську, Парк ім. Шевченка в Харкові, Тростянецький парк. В Харківській області створені три національні природні парки: Дворічанський, Слобожанський і НПП “Гомільшанські ліси”.

«Гомільшанські ліси» – другий лісовий національний парк Харківщини, розташований у Зміївському районі, охоплюючи ліси з обох боків від Сіверського Дінця між селами Задонецьке та Суха Гомільша.
Головним багатством парку є нагірні діброви на правому березі Сіверського Дінця, з окремими деревами, вік яких сягає 300 років! Вік найстарішого дуба складає 600 років – не багато дерев подібного віку збереглось в Україні.

При великій різноманітності у всіх національних парків є одна спільна риса: їх мета захистити від небезпечних зовнішніх впливів унікально значимі природні регіони, які виділяються особливою красою чи екологією, але в той же час контролювати доступ на цю територію, щоб зберегти унікальний регіон для сьогоднішніх і майбутніх поколінь.

Подорожуйте та відкривайте для себе красивий захоплюючий світ українських і європейських парків.

                                                                   Провідний інженер з рекреаційного благоустрою Куриндін Ю.П.

             

Копіювання матеріалів сайту можливе за умови розміщення діючого гіперпосилання на www.gomilsha.org.ua

Зв'язок з адміністрацією сайта поштою nppgomolsha@ukr.net (з поміткою "Сайт")

Ми у соцмережах:

Facebook

Instagram

63436, Харківська область, 

Чугуївський район

с. Коропове, вул. Монастирська, 27

м. Зміїв, вул. Адміністративна, 25

(1 поверх)

E-mail: nppgomolsha@ukr.net

Замовлення екскурсій:

(050) 585 84 64

Керівництво:

(066) 247 25 65

Відділ охорони НПП:

(050) 061 39 41

Бухгалтерія:

(095) 203 02 66

© 2010 - 2021 Національний природний парк "Гомільшанські ліси". Використання матеріалів сайту при наявності посилання на gomilsha.org.ua
Много шаблонов Joomla на JooMix.org