Ми у Facebook

Посилення охорони лісів НПП «Гомільшанські ліси» від незаконних порубів та запобігання порушенням у сфері охорони та захисту лісів

 

У зв’язку із численними фактами незаконної порубки лісу на території Харківської області, з метою забезпечення належної охорони лісів від незаконних порубів та запобігання порушенням у сфері охорони та захисту лісів, на виконання наказів ХОУЛМГ № 61 від 10.06.2019 «Про посилення охорони лісів від незаконних порубів та запобігання порушенням у сфері охорони та захисту лісів», № 72 від 25.06.2019 «Про стан охорони лісів від незаконних порубів та лісових пожеж», № 79 від 09.07.2019 «Про результати перевірки окремих питань діяльності державних підприємств “Куп'янське лісове господарство”, “Вовчанське лісове господарство” і запобігання порушенням у сфері охорони та захисту лісів, використання та відтворення лісів», на виконання вимог чинного законодавства щодо забезпечення додержання режиму охорони Національного природного парку «Гомільшанські ліси» (далі НПП), попередження та припинення в його межах порушень природоохоронного законодавства служба державної охорони НПП проводить посилену рейдову лісоохоронну роботу із тісною взаємодіє з органами поліції Зміївського РВ ВП ГУНП в Харківській області.

Така взаємодія дає змогу при виявленні правопорушень своєчасно та якісно їх документувати, в стислі терміни встановлювати правопорушників, давати кваліфіковану оцінку їх діям та вирішувати питання щодо відповідальності встановлених порушників.

Постійно діючі рейдові бригади здійснюють постійне патрулювання лісових насаджень НПП в денний та нічний час.

Рейдова бригада має в розпорядженні патрульний автомобіль підвищеної прохідності, який оснащений: картографічними матеріалами, біноклем та портативною відеокамерою для фіксації можливих порушень лісового та природоохоронного законодавства.

В поточному році станом на 02.08.2019 року службою державної охорони НПП проведено 75 рейдів по виявленню порушень природоохоронного законодавства в тому числі виявлення та документування самовільних порубів як на території, що виділена в постійне користування НПП так і на територіях, що входять до складу територій НПП, маються на увазі господарські зони, що відносяться до ДП «Зміївське лісове господарство». Забезпечено якісне оформлення матеріалів про лісопорушення (станом на 02.08.2019 року по НПП виявлено і задокументовано чотири лісопорушень за ст. 91 КУпАП) відповідно до Інструкції з оформлення органами Державного комітету лісового господарства України про адміністративні порушення. Забезпечено своєчасну передачу матеріалів до суду та правоохоронних органів. Станом на 02.08.2019 року суд розглянув і ухвалив рішення по всіх наданих нами чотирьох справах.

Для тих, хто вирішив збагатитися незаконною порубкою дерев або чагарників на території НПП, наголошуємо і попереджуємо, що з 1 січня 2019 року в Україні набрав чинності закон №2531-VIII від 06.09.2018 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів», який посилює заходи проти знищення лісів в Україні. Відповідна інформація міститься в базі законодавства Верховної Ради. Згідно з даним законом у кілька разів підвищено штрафи за незаконну рубку і знищення лісових культур та молодняка, зокрема ст..246 КК України «Незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу» викладена в наступній редакції:

  1. Незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників, що заподіяли істотну шкоду, -

караються штрафом від тисячі (960500 грн.) до тисячі п’ятисот (1440750 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

  1. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, -

караються обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

  1. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені у заповідниках або на територіях чи об’єктах природно-заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах, -

караються штрафом від тисячі п’ятисот (1440750 грн.) до двох тисяч (1921000 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

  1. Дії, передбачені частинами першою, другою чи третьою цієї статті, якщо вони спричинили тяжкі наслідки, -

караються позбавленням волі на строк від п’яти до семи років.

Примітка. 1. У статті 246 КК України істотною шкодою вважається така шкода, яка у 20 (19210 грн.) і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, або інша істотна шкода, завдана навколишньому природному середовищу в частині забезпечення ефективної охорони, належного захисту, раціонального використання та відтворення лісів.

  1. У статті 246 КК України тяжкими наслідками вважаються такі наслідки, які у 60 (57630 грн.) і більше разів перевищують неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

 

 

 

Служба державної охорони НПП «Гомільшанські ліси»

 

 

Контакти:

63436, Харківська область, Зміївський район, с. Коропове, вул. Монастирська, 27

Тел./факс: (05747) 3-09-60, (05747) 3-00-09

E-mail: nppgomolsha@ukr.net

© 2004 - 2018 Національний природний парк "Гомільшанські ліси". Використання матеріалів сайту при наявності посилання на gomilsha.org.ua
Много шаблонов Joomla на JooMix.org