Ми у Facebook

Всесвітній день охорони місць проживання.

День охорони місць проживання або Всесвітній день середовища проживання, відзначають у всьому світі шостого жовтня. Свято було затверджено у 1979 році в рамках Конвенції про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі і покликане привернути увагу людства до проблеми збереження довкілля та фауни.

Людина своєю діяльністю вже давно впливає на природу, змінюючи її. З кожним роком в світі все більше територій переходять в розряд сільгоспугідь, пасовищ, піддаються змінам у зв’язку зі зростанням міст, видобутком корисних копалин, будівництвом заводів і інших об’єктів. Тому на Землі практично не залишилося місць, де б не ступала нога людини.

Але безконтрольне втручання людини в закони і території природи привели до зникнення сотень видів тварин і рослин. За 20 століть нашої ери на земній кулі зникло 150 видів ссавців, в основному великих, і 139 видів птахів. І ці цифри не останні, сьогодні на межі повного зникнення знаходиться безліч видів тваринного світу. А кожен зниклий вид — дуже відчутна і непоправна втрата. Адже все, що зникає у тваринному світі, — зникає назавжди. І Всесвітній день охорони місць проживання якраз нагадує всьому людству про те, що всі ми, люди, є тільки частиною природи і все, що ми маємо, ми зобов’язані саме їй.

Це свято закликає всіх задуматися про необхідність дбайливого ставлення та збереження природних багатств нашої планети, а також створити необхідні умови для збереження унікальних місць проживання, яких з кожним роком ставатиме все менше і менше.

Контакти:

63436, Харківська область, Зміївський район, с. Коропове, вул. Монастирська, 27

Тел./факс: (05747) 3-09-60, (05747) 3-00-09

E-mail: nppgomolsha@ukr.net

© 2004 - 2018 Національний природний парк "Гомільшанські ліси". Використання матеріалів сайту при наявності посилання на gomilsha.org.ua
Много шаблонов Joomla на JooMix.org