В НПП «Гомільшанські ліси» розпочався пожежонебезпечний період 2020 року

Шановні гості НПП «Гомільшанські ліси»! «Ліс – наше багатство. Бережіть ліс від пожежі!» – це гасло відоме всім з дитинства. Але рік у рік із початком спекотних сонячних днів спалахують лісові пожежі. У працівників лісової галузі і ДСНС в такий період особливо напружений час. Немає кращого за ліс місця для відпочинку з його красою та величчю. Але жителі нашого району часто не усвідомлюють значення лісів для здоров’я. Щорічно спостерігається різке збільшення кількості лісових пожеж у період свят і вихідних днів, коли велика кількість громадян відправляється в ліс на пікніки. Нерідко народні гуляння в лісі закінчуються лихом для природи та величезною проблемою для лісівників. Зупинити лісову пожежу важко, а деколи неможливо навіть за наявності спеціальної техніки. Тому заходи з попередження лісових пожеж (протипожежна агітація), заборона відвідування лісових угідь населенням в засушливу погоду є оперативним інструментом служби державної охорони природно-заповідного фонду НПП у боротьбі з лісовими пожежами.

Адміністрація НПП «Гомільшанські ліси» попереджає та застерігає, щоб Ваша необережність не стала причиною лісової пожежі, з початком пожежонебезпечного періоду в лісах виконуйте наступні правила.

Під час пожежонебезпечного періоду в лісах: не заїжджайте безпосередньо в ліс на автомобілях та мотоциклах, адже це може спричинити лісову пожежу, не розводьте багаття у лісі, ніколи не підпалюйте суху траву на полях або галявинах у лісі, не кидайте ретельно непогашені сірники або сигарети, не користуйтеся в лісі різними піротехнічними виробами. Якщо Ви побачите, як це роблять інші, спробуйте їх зупинити. Не залишайте у лісі сміття. Таке сміття, як пусті скляні пляшки створюють ефект лінзи (збільшуючого скла) і дуже часто викликають загоряння. Роз’ясніть Вашим знайомим, що їхня необережність може послужити причиною лісових пожеж. Якщо Ви побачили лісову пожежу або палаючу стерню, зателефонуйте на номер 101 і повідомите про знайдене загоряння і місце його знаходження. Випалювання стерні, сухої рослинності та її залишків на полях, уздовж доріг, лісосмуг забруднює повітря на величезних просторах, шкодить здоров’ю та навколишньому природному середовищу, призводить до знищення місць гніздування птахів, місць перебування та знаходження тварин. Саме тому багато тварин та птахів гинуть або змушені мігрувати в інші місця, порушуючи природний баланс.

Згідно статті 771 кодексу України про адміністративні правопорушення «Самовільне випалювання рослинності або її залишків». Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 грн. до 340 грн.) і на посадових осіб - від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 грн. до 1190 грн.). Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 грн. до 680 грн.) і на посадових осіб - від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1190 грн. до 1700 грн.). Складання таких протоколів відноситься до компетенції державної екологічної інспекції України та органів внутрішніх справ. Таким чином при виявленні працівниками служби державної охорони НПП «Гомільшанські ліси» вище вказаних порушень матеріали документування цих порушень будуть передаватися органам в компетенції яких знаходиться притягнення до відповідальності за вище згадані порушення. Порушники правил пожежної безпеки в лісах будуть притягуватись до адміністративної відповідальності, а якщо лісова пожежа завдала значних збитків, то і до кримінальної.

 

Головний лісничий

НПП «Гомільшанські ліси»                                   Віталій ЛЕЩЕНКО

 

Контакти:

63436, Харківська область, Зміївський район, с. Коропове, вул. Монастирська, 27

Тел./факс: (05747) 3-09-60, (05747) 3-00-09

E-mail: nppgomolsha@ukr.net

© 2004 - 2018 Національний природний парк "Гомільшанські ліси". Використання матеріалів сайту при наявності посилання на gomilsha.org.ua
Много шаблонов Joomla на JooMix.org