Спростування інформації щодо незаконного знищення лісів

Прес-служба НПП «Гомільшанські ліси» спростовує інформацію щодо незаконного знищення лісів.

18 грудня 2020 року на телеканалі «Р1» у відеосюжеті телепрограми «Ремарки» оприлюднено інформацію стосовно незаконного порубу дерев на території Національно природного парку «Гомільшанські ліси» та бездіяльності керівництва, на яку посилається низка ЗМІ.

З цього приводу, парк пояснює наступне:

« У 2019 році АТ «Укртрансгаз» Філії «Оператор газотранспортної системи України» Харківського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів проведено планові роботи з технологічної розчистки лінійної частини магістральних трубопроводів в охоронних зонах об’єктів магістральних трубопроводів від деревної та чагарникової рослинності на ділянках: - магістральний газопровід Шебелинка-Харків І нитка 14.00-21.00 км, - магістральний газопровід Шебелинка-Харків ІІ нитка 25.00-32.00 км, які проходять через лісові насадження Коропівського ПОВ Національного природного парку "Гомільшанські ліси".

Згідно листа АТ «Укртрансгаз» № 2003ВИХ-19-367 від 15.08.2019 магістральні газопроводи Шебелинка-Харків І нитка 14.00-21.00 км та Шебелинка-Харків ІІ нитка 25.00-32.00 км проходять через лісові насадження Національного природного парку "Гомільшанські ліси" між с. Гайдари Задонецької сільської ради та с. Суха Гомільша Нижньобишкінської сільської ради Зміївського району.

Технологічна розчистка лінійної частини магістральних трубопроводів в охоронних зонах об’єктів магістральних трубопроводів від деревної та чагарникової рослинності на ділянках: магістральний газопровід Шебелинка-Харків І нитка 14.00-21.00 км, магістральний газопровід Шебелинка-Харків ІІ нитка 25.00-32.00 км виконана ТВПП «РЕСУРС» на підставі договору № 1812000962 від 31.12.2018 між Торгівельно-виробничим приватним підприємством «РЕСУРС» та філією «Оператор газотранспортної системи України» Харківського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів.

Науково-технічна рада Національного природного парку «Гомільшанські ліси» 06 листопада 2019 року переглянула рішення НТР від 05.09.2019 р. щодо погодження проведення робіт з розчистки лінійних споруд Філії «Оператор газотранспортної системи України» на території НПП у 2019 році та прийняла рішення НТР у наступній редакції: «Науково-технічна рада НПП «Гомільшанські ліси надає згоду на проведення робіт з розчистки траси газогону Філії «Оператор газотранспортної системи України» на території НПП, за умови дотримання вимог чинного законодавства України».

Роботи з технологічної розчистки (облаштування просік) лінійної частини магістральних трубопроводів в охоронних зонах об’єктів магістральних трубопроводів проводилися з дотриманням вимог чинного законодавства України, а саме: відповідно до вимог Закону України № 3041-VI від 17.02.2011 року "Про правовий режим земель охоронних зон об'єктів магістральних трубопроводів", постанови Кабінету Міністрів України № 1747 від 16.11.2002 року "Про затвердження правил охорони магістральних трубопроводі", СОУ 49.5-30019801-115:2014 "Правила технічної експлуатації магістральних газопроводів" та на виконання вимог Протоколу № 1 засідання Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Харківської області від 17.01.2018 року.

Відповідно до абзацу 4 ст. 15 Закону України № 3041-VI від 17.02.2011 року "Про правовий режим земель охоронних зон об'єктів магістральних трубопроводів" підприємства магістральних трубопроводів мають право здійснювати технологічну розчистку від чагарників та деревостанів лінійної частини магістральних трубопроводів до 10 м від їх осі з кожного боку з метою запобігання негативних дій шкідливих факторів на магістральні трубопроводи без попереднього погодження таких дій з лісокористувачами та відповідними органами нагляду та контролю.

Згідно статті 18 Закону України «Про правовий режим земель охоронних зон об'єктів магістральних трубопроводів» використання лісових ресурсів, у тому числі проведення рубки дерев, здійснюється відповідно до Лісового кодексу України, крім технологічної розчистки (облаштування просік) лінійної частини магістральних трубопроводів в охоронних зонах об’єктів магістральних трубопроводів.

Пункти 4, 5, 6 статті 20 вищезазначеного Закону України «Про правовий режим земель охоронних зон об'єктів магістральних трубопроводів» зобов’язують власників та користувачів земельних ділянок безперешкодно допускати працівників підприємств магістральних трубопроводів для здійснення контролю технічного стану об’єктів магістральних трубопроводів та виконання планових і аварійно-відновлювальних робіт. Власники та користувачі земельних ділянок, місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування зобов’язані сприяти працівникам підприємств магістральних трубопроводів під час виконання ними планових і аварійно-відновлювальних робіт.

В результаті включення лісових площ до НПП «Гомільшанські ліси», по яких прокладено магістральні газопроводи, виникла юридична колізія – розбіжності та суперечності між нормативно-правовими актами, а саме Законом України «Про природно – заповідний фонд України» та Законом України «Про правовий режим земель охоронних зон об'єктів магістральних трубопроводів».

Але в разі якщо мова йде саме про магістральні трубопроводи, то спеціальним законодавчим актом є саме Закон України № 3041-VI від 17.02.2011 року «Про правовий режим земель охоронних зон об'єктів магістральних трубопроводів». До того ж вказаний Закон прийнято в 2011 році. Закон України «Про природно-заповідний фонд» прийнято в 1992 році.

Відповідно до листа Міністерства юстиції України № 758-0-2-08-19 від 26.12.2008 «Щодо практики застосування норм права у випадку колізії» Колізія норм права вирішується шляхом вибору того нормативного акта, який має бути застосований до конкретного випадку (юридичного факту). Так, у разі існування неузгодженості між нормами, виданими одним і тим самим нормотворчим органом, застосовується акт, виданий пізніше, навіть якщо прийнятий раніше акт не втратив своєї чинності. Така неузгодженість може виникнути внаслідок того, що прийняття нової норми не завжди супроводжується скасуванням "застарілих" норм з одного й того ж питання.

Враховуючи викладене під час проведення вищезгаданих робіт по розчищенню (облаштування просік) лінійної частини магістральних трубопроводів в охоронних зонах об’єктів магістральних трубопроводів від деревної та чагарникової рослинності потрібно керуватися саме Законом України «Про правовий режим земель охоронних зон об'єктів магістральних трубопроводів». Виходячи з цього, у даному випадку, не має необхідності для НПП оформлювати дозвільні документи які передбачені ст.9 п.1 Закону України «Про природно – заповідний фонд України» для проведення робіт по розчищенню (облаштування просік) лінійної частини магістральних трубопроводів в охоронних зонах об’єктів магістральних трубопроводів, а виходячи з цього не має необхідності і у проведенні відведення під рубки, оскільки технологічна розчистка (облаштування просік) лінійної частини магістральних трубопроводів в охоронних зонах об’єктів магістральних трубопроводів здійснюється не у відповідності до Лісового кодексу України, крім того відповідно до абзацу 4 ст. 15 Закону України № 3041-VI від 17.02.2011 року "Про правовий режим земель охоронних зон об'єктів магістральних трубопроводів " підприємства магістральних трубопроводів мають право здійснювати технологічну розчистку від чагарників та деревостанів лінійної частини магістральних трубопроводів до 10 м від їх осі з кожного боку з метою запобігання негативних дій шкідливих факторів на магістральні трубопроводи без попереднього погодження таких дій з лісокористувачами та відповідними органами нагляду та контролю.

Крім того, на виконання наказу від 25.08.2020 №42-вд «Про розгляд звернення» Харківського обласного управління лісового та мисливського господарства (далі – ХОУЛМГ), начальником відділу лісового господарства, лісовідновлення, лісорозведення та використання лісових ресурсів ХОУЛМГ Любчич М. В., начальником відділу ООЗЛ, мисливського господарства та охорони праці ХОУЛМГ Желтоногом С.А. за участю т. в. о. директора, заступника директора НПП «Гомільшанські ліси» Кириченка О.О., головного лісничого – головного природознавця НПП «Гомільшанські ліси» Лещенка В.О., в.о. начальника відділу ДО ВВ ПЕС, провідного інженера з охорони природних екосистем НПП «Гомільшанські ліси» Бардакова Д.Ю., в. о. головного лісничого, начальника відділу лісового господарства, охорони та захисту лісу ДП «Зміївське лісове господарство» Пархоменка В.І., начальника Коропівського ПОВ НПП «Гомільшанські ліси» Лещенка О.С., начальника служби ЛЕС ТОВ ОГТС України Собчука Ю.В., представника ТВПП «Ресурс» Кукіна І.О. проведено, на виконання листа-доручення від 25.08.2020 №08-16/5750-20 Держлісагентства, розгляд звернень від 04.06.2020 №СЕ-10745876 та від 21.07.2020 №СЕ-10961606 громадянина Севрюкова Олександра Ігоровича (далі – заявник). Розгляд звернення проводився у присутності заявника. Комісія надала відповідь на всі питання, які були у заявника. Комісія спростувала всі доводи заявника щодо незаконності проведення технологічної розчистки (облаштування просік) лінійної частини магістральних трубопроводів від деревної та чагарникової рослинності на ділянках: - магістральний газопровід Шебелинка-Харків І нитка 14.00-21.00 км, - магістральний газопровід Шебелинка-Харків ІІ нитка 25.00-32.00 км, які проходять через лісові насадження Коропівського ПОВ Національного природного парку "Гомільшанські ліси".

Надалі просимо всіх зацікавлених звертатись за офіційною інформацією, роз*ясненнями та уточненнями до Національно природного парку згідно діючого законодавства.

Копіювання матеріалів сайту можливе за умови розміщення діючого гіперпосилання на www.gomilsha.org.ua

Зв'язок з адміністрацією сайта поштою nppgomolsha@ukr.net (з поміткою "Сайт")

Ми у соцмережах:

Facebook

Instagram

63436, Харківська область, 

Чугуївський район

с. Коропове, вул. Монастирська, 27

м. Зміїв, вул. Адміністративна, 25

(1 поверх)

E-mail: nppgomolsha@ukr.net

Замовлення екскурсій:

(050) 585 84 64

Керівництво:

(066) 247 25 65

Відділ охорони НПП:

(050) 061 39 41

Бухгалтерія:

(095) 203 02 66

© 2010 - 2021 Національний природний парк "Гомільшанські ліси". Використання матеріалів сайту при наявності посилання на gomilsha.org.ua
Много шаблонов Joomla на JooMix.org