В НПП “Гомільшанські ліси” почалася операція «Первоцвіт-2021 року»

На території Національного природного парку «Гомільшанські ліси» розпочалися заходи щодо збереження ранньоквітучих, ендемічних, реліктових і таких, що знаходяться під загрозою знищення рослин, а також рослин занесених до Червоної книги України так званих «Первоцвітів». Такі заходи будуть проводитись за участі представників Державної екологічної інспекції, Головного управління національної поліції, природоохоронних громадських організацій.

Виходячи з набутого досвіду на території НПП «Гомільшанські ліси» від «квіткових браконьєрів» найбільше потерпають такі первоцвіти як цибуля ведмежа (черемша).

За знищення первоцвітів законодавством України передбачено адміністративну відповідальність, вилучення незаконно здобутого та відшкодування винними збитків, завданих природним комплексам внаслідок незаконного зривання (збирання) кожної рослинки. Статтею 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) передбачено покарання для збирачів червонокнижних рослин – від 20 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян тобто 340-510 гривень з конфіскацією незаконно добутого. Частиною 2 статті 88-1 КУпАП передбачено накладення штрафу на бажаючих незаконно збагатитися від продажу первоцвітів - від 100 до 215 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 - 3655 гривень) з конфіскацією об’єктів рослинного світу. На території національного парку вище вказані рослини здебільшого знаходяться в заповідній зоні, де перебування сторонніх осіб без відповідного на те дозволу законодавчо заборонено. Таким чином громадяни, які будуть затримуватися в цих місцях автоматично будуть підпадати під адміністративну відповідальність за статтею 91 КУпАП якою передбачено покарання від 9 до 24 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Постановою Кабінету Міністрів України № 1030 від 7 листопада 2011 року «Про розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного і рослинного світу занесених до Червоної книги України, а також за знищення або погіршення середовища їх перебування (зростання)» за кожну рослину добутої цибулі ведмежої (черемші), порушник повинен сплатити державі збитки у розмірі 62 грн.

Робота служби охорони парку здебільшого направлена на попередження (недопущення) фактів збирання (знищення) червонокнижних рослин, а саме виявлення та недопущення порушників на підступах до місць де такі рослини зростають. Працівники служби охорони парку при проведення патрулювання території проводять роз’яснювальну  роботу з відпочиваючими, жителями населених пунктів, що знаходяться в безпосередній близькості до території НПП, закликають до взаєморозуміння озвученої проблеми та відмовитись від протиправних дій направлених на незаконний збір рослин занесених до Червоної книги України.

 

Адміністрація НПП «Гомільшанські ліси»

Копіювання матеріалів сайту можливе за умови розміщення діючого гіперпосилання на www.gomilsha.org.ua

Зв'язок з адміністрацією сайта поштою nppgomolsha@ukr.net (з поміткою "Сайт")

Ми у соцмережах:

Facebook

Instagram

63436, Харківська область, 

Чугуївський район

с. Коропове, вул. Монастирська, 27

м. Зміїв, вул. Адміністративна, 25

(1 поверх)

E-mail: nppgomolsha@ukr.net

Підтримати "Гомільшанські ліси"

Замовлення екскурсій:

(050) 585 84 64

Керівництво:

(066) 247 25 65

Відділ охорони НПП:

(050) 061 39 41

© 2010 - 2021 Національний природний парк "Гомільшанські ліси". Використання матеріалів сайту при наявності посилання на gomilsha.org.ua
Много шаблонов Joomla на JooMix.org