Пожежонебезпечний період 2021

В НПП «Гомільшанські ліси» розпочався пожежонебезпечний період 2021 року

Шановні гості НПП «Гомільшанські ліси»! «Ліс – наше багатство. Бережіть ліс від пожежі!» – це гасло відоме всім з дитинства. Але рік у рік із початком спекотних сонячних днів спалахують лісові пожежі. У працівників лісової галузі і ДСНС в такий період особливо напружений час. Немає кращого за ліс місця для відпочинку з його красою та величчю. Але жителі нашого району часто не усвідомлюють значення лісів для здоров’я. Щорічно спостерігається різке збільшення кількості лісових пожеж у період свят і вихідних днів, коли велика кількість громадян відправляється в ліс на пікніки. Нерідко народні гуляння в лісі закінчуються лихом для природи та величезною проблемою для лісівників. Зупинити лісову пожежу важко, а деколи неможливо навіть за наявності спеціальної техніки. Тому заходи з попередження лісових пожеж (протипожежна агітація), заборона відвідування лісових угідь населенням в засушливу погоду є оперативним інструментом служби державної охорони природно-заповідного фонду НПП у боротьбі з лісовими пожежами.

Адміністрація НПП «Гомільшанські ліси» попереджає та застерігає, щоб Ваша необережність не стала причиною лісової пожежі, з початком пожежонебезпечного періоду в лісах виконуйте наступні правила:

Під час пожежонебезпечного періоду в лісах: не заїжджайте безпосередньо в ліс на автомобілях та мотоциклах, адже це може спричинити лісову пожежу, не розводьте багаття у лісі, ніколи не підпалюйте суху траву на полях або галявинах у лісі, не кидайте ретельно непогашені сірники або сигарети, не користуйтеся в лісі різними піротехнічними виробами. Якщо Ви побачите, як це роблять інші, спробуйте їх зупинити. Не залишайте у лісі сміття. Таке сміття, як пусті скляні пляшки створюють ефект лінзи (збільшуючого скла) і дуже часто викликають загоряння. Роз’ясніть Вашим знайомим, що їхня необережність може послужити причиною лісових пожеж. Якщо Ви побачили лісову пожежу або палаючу стерню, зателефонуйте на номер 101 і повідомите про знайдене загоряння і місце його знаходження. Випалювання стерні, сухої рослинності та її залишків на полях, уздовж доріг, лісосмуг забруднює повітря на величезних просторах, шкодить здоров’ю та навколишньому природному середовищу, призводить до знищення місць гніздування птахів, місць перебування та знаходження тварин. Саме тому багато тварин та птахів гинуть або змушені мігрувати в інші місця, порушуючи природний баланс.

Згідно статті 771 кодексу України про адміністративні правопорушення «Самовільне випалювання рослинності або її залишків».

Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, -

тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3060 грн. до 6120 грн.) і на посадових осіб - від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 15300 грн. до 21420 грн.).

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, -

тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьохсот шістдесяти до семисот двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 6120 грн. до 12240 грн.) і на посадових осіб - від однієї тисячі двохсот шістдесяти до однієї тисячі восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 21420 грн. до 30600 грн.).

Складання таких протоколів відноситься до компетенції державної екологічної інспекції України. Таким чином при виявленні працівниками служби державної охорони НПП «Гомільшанські ліси» вище вказаних порушень матеріали документування цих порушень будуть передаватися органам в компетенції яких знаходиться притягнення до відповідальності за вище згадані порушення. Порушники правил пожежної безпеки в лісах будуть притягуватись до адміністративної відповідальності, а якщо лісова пожежа завдала значних збитків, то і до кримінальної.

 

Головний лісничий

НПП «Гомільшанські ліси»                                   Віталій ЛЕЩЕНКО

 

Копіювання матеріалів сайту можливе за умови розміщення діючого гіперпосилання на www.gomilsha.org.ua

Зв'язок з адміністрацією сайта поштою nppgomolsha@ukr.net (з поміткою "Сайт")

Ми у соцмережах:

Facebook

Instagram

63436, Харківська область, 

Чугуївський район

с. Коропове, вул. Монастирська, 27

м. Зміїв, вул. Адміністративна, 25

(1 поверх)

E-mail: nppgomolsha@ukr.net

Підтримати "Гомільшанські ліси"

Замовлення екскурсій:

(050) 585 84 64

Керівництво:

(066) 247 25 65

Відділ охорони НПП:

(050) 061 39 41

© 2010 - 2021 Національний природний парк "Гомільшанські ліси". Використання матеріалів сайту при наявності посилання на gomilsha.org.ua
Много шаблонов Joomla на JooMix.org