Причина пожежі 12 квітня 2021 року - підпал сухої рослинності

На жаль, поганий приклад спалювання сухої рослинності не оминув і територію Національного природного парку «Гомільшанські ліси». 12 квітня в господарській зоні парку було помічене загоряння минулорічного сухостою (трава, кущі), після чого негайно на ліквідацію осередка вогнища було відправлено весь особовий склад служби державної охорони парку.

Через складні погодні умови (сильний вітер) керівництво НПП звернулось за допомогою до Зміївського РВ ГУ ДСНС України у Харківській області та до ДП «Зміївський лісгосп». Ситуацію ускладнювало те, що пожежа поширювалась на болотистій місцевості, куди складно дістатись людям і техніці. Всього у ліквідації пожежі взяло участь 40 людей, 3 пожежні автомобілі та 1 трактор. Загоряння було ліквідоване о 17.30 12 квітня.

Незважаючи на самовідданість у ліквідації пожежі, складні природні та погодні умови не дали можливості зупинити вогонь на невеликій території. На відкритій ділянці річки Сіверський Донець вигоріла велика ділянка. Попередньо встановлено, що причина пожежі – навмисний підпал. Вогонь виник відразу в 4 місцях майже одночасно.

На даний момент службою державної охорони парку ведеться постійне чергування на місці події з метою недопущення виникнення нових осередків пожежі.оків.

Ми рішуче засуджуємо навмисні підпали сухої рослинності, особливо, на природно-заповідних територіях. Попереджаємо, що в разу встановлення винних у підпалах, вони будуть покарані згідно законодавства України.

Копіювання матеріалів сайту можливе за умови розміщення діючого гіперпосилання на www.gomilsha.org.ua

Зв'язок з адміністрацією сайта поштою nppgomolsha@ukr.net (з поміткою "Сайт")

Ми у соцмережах:

Facebook

Instagram

63436, Харківська область, 

Чугуївський район

с. Коропове, вул. Монастирська, 27

м. Зміїв, вул. Адміністративна, 25

(1 поверх)

E-mail: nppgomolsha@ukr.net

Підтримати "Гомільшанські ліси"

Замовлення екскурсій:

(050) 585 84 64

Керівництво:

(066) 247 25 65

Відділ охорони НПП:

(050) 061 39 41

© 2010 - 2021 Національний природний парк "Гомільшанські ліси". Використання матеріалів сайту при наявності посилання на gomilsha.org.ua
Много шаблонов Joomla на JooMix.org