НПП "Гомільшанські ліси" - 17 років

6 вересня Національний природний парк "Гомільшанські ліси" відзначає свій день народження. У нас прекрасний вік розквіту - 17 років! Довгий і тернистий шлях до статусу Національного парку завершився 6 вересня 2004 року, коли Президент України Л.Д. Кучма підписав наказ № 1047 (дивіться нижче текст наказу).

Ще за часів Петра I було затверджено "заповідний корабельний гай" на території центральної частини сучасного нацпарку. Щоправда, тоді до природних багатств підходили суто з економічної точки зору. А от з початку XX століття підхід корінним чином змінюється, із заснуванням поблизу Гайдар біостанції Харківського університету. До моменту створення "Гомільшан" майже сторіччя (1914 р.) пройшло відтоді, як харківські вчені на чолі з В.М. Арнольді вперше запропонували надати статус заповідної території землям, що простирались вздовж берегів Сіверського Дінця. Причина була поважна - це був резерват рідкісних, реліктових та ендемічних видів рослин та тварин.

За буремне XX ст. багато чого відбувалось - то створювались заповідники на Зміївщині, то скасовувались (сталінщина негативно відбилась не лише на людських долях, а й на природі). Зрештою, прямим попередником сучасного Національного парку став ландшафтний заказник місцевого значення «Гомільшанська Лісова Дача» площею 9092 га, створений у 1972 році. Багаторічна боротьба вчених за збереження природи в недоторканому стані на теренах Зміївщини завершилась створенням Національного природного парку у 2004 році.

За 17 років розбудови колективом "Гомільшанських лісів" було зроблено дуже багато: створена інфраструктура, розроблено чимало екостежок і туристичних маршрутів (частина введена в дію, а ще більше очікують фінансування), ведеться постійна робота над дослідженням флори та фауни. Звісно, у державної природоохоронної установи багато завдань, які потребують не лише напруженої роботи колективу і значного фінансування. Потрібно змінювати ставлення місцевої громади до справи охорони природи. Сподіваємось, що найближчими роками з цими завданнями вдастся впоратись. 

Вітаємо всіх, хто причетний до НПП "Гомільшанські ліси" і хто доклав зусиль до його створення та існування, з днем заснування Парку!

Копіювання матеріалів сайту можливе за умови розміщення діючого гіперпосилання на www.gomilsha.org.ua

Зв'язок з адміністрацією сайта поштою nppgomolsha@ukr.net (з поміткою "Сайт")

Ми у соцмережах:

Facebook

Instagram

63436, Харківська область, 

Чугуївський район

с. Коропове, вул. Монастирська, 27

м. Зміїв, вул. Адміністративна, 25

(1 поверх)

E-mail: nppgomolsha@ukr.net

Підтримати "Гомільшанські ліси"

Замовлення екскурсій:

(050) 585 84 64

Керівництво:

(066) 247 25 65

Відділ охорони НПП:

(050) 061 39 41

© 2010 - 2021 Національний природний парк "Гомільшанські ліси". Використання матеріалів сайту при наявності посилання на gomilsha.org.ua
Много шаблонов Joomla на JooMix.org