Допомога птахам взимку

Прийшла зима. На вулиці стало холодно, все засипало снігом. Пташкам важко стало знаходити собі їжу. Чи задумувались ми – як братам нашим меншим взимку живеться? За своїми повсякденними клопотами люди навіть не помічають труднощів, з якими стикаються в зимову пору пернаті друзі. Так, багато з них відлетіли в теплі краї і ми з нетерпінням чекаємо їх повернення, бажаючи знову почути дзвінкий спів. Адже з пташиним співом приходить весна. Та як бути тим птахам, які залишаються поряд з нами взимку? Вони потребують найбільшої допомоги, а саме нашої з вами допомоги. Справжнім подарунком для пернатих є годівнички.

Головне пам’ятати, щоб пташкам було зручно:

- Годівничку можна повісити як на бокових гілках дерев, так і міцно прикрутити до стовбура.

- Важливо, щоб до годівниці у птахів був вільний підліт.

- Не вішайте годівнички поруч з місцями, де весь час ходить багато людей або машин.

- Найголовніша умова розміщення годівнички — вам має бути зручно навідуватись до неї кожного дня або у крайньому випадку через день: підсипати свіжих кормів, чистити від бруду та недоїдків. Так, відповідальне ставлення до годівнички — критично важливе.

- Досипати корми у годівничку краще зранку. Загнилі та зволожені корми треба обов’язково викидати. Пліснява вкрай небезпечна для птахів.

У цей час, коли зима особлива люта, пташки не відмовляються від жодного частування, але не все їм на користь. Зокрема, категорично заборонено класти в годівничку чіпси, солоні горішки, сухарики зі смаколиками . Дуже шкодить пташкам чорний хліб. Зазвичай у годівнички насипають хлібні крихти, соняшникове та гарбузове насіння, різноманітні крупи. Насправді ж меню, яке ви можете запропонувати пташкам, значно багатше.

Захід проводиться з метою виховання дбайливого ставлення, практичних дій з охорони та збереження орнітофауни. Адже цією справою ви врятуєте не одне життя!

Цього року до участі у цьому заході ми хочемо залучити учнів, педагогів, населення розвішувати біля своїх домівок у садах годівнички. Вони можуть бути різні за конструкцією і формою, але призначення одне – годувати птахів у час морозів і снігів.

УВАГА!!! Протягом січня – лютого 2021 року надсилайте на електронну адресу відділу рекреації, пропаганди та екосвіти ННП «Гомільшанські ліси»: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. (вказавши особисті дані) цікаві фото і відео, годівнички, напишіть вірш, твір про зимуючих птахів. Найкращі роботи будуть висвітлені на офіційному сайті НПП «Гомільшанськ ліси».

Копіювання матеріалів сайту можливе за умови розміщення діючого гіперпосилання на www.gomilsha.org.ua

Зв'язок з адміністрацією сайта поштою nppgomolsha@ukr.net (з поміткою "Сайт")

Ми у соцмережах:

Facebook

Instagram

63436, Харківська область, 

Чугуївський район

с. Коропове, вул. Монастирська, 27

м. Зміїв, вул. Адміністративна, 25

(1 поверх)

E-mail: nppgomolsha@ukr.net

Підтримати "Гомільшанські ліси"

Замовлення екскурсій:

(050) 585 84 64

Керівництво:

(066) 247 25 65

Відділ охорони НПП:

(050) 061 39 41

© 2010 - 2021 Національний природний парк "Гомільшанські ліси". Використання матеріалів сайту при наявності посилання на gomilsha.org.ua
Много шаблонов Joomla на JooMix.org