Першоцвіти

 

Прийшла весна… Почалось щебетання птахів, з'являються перші першоцвіти з під останніх острівців талого снігу. Першоцвіти – це загальна збірна назва ранньоквітучих рослин, до них відносяться: черемша (ведмежа цибуля), рябчик, тюльпан дібровний, проліска та інші. За місцем зростання першоцвіти діляться на степові, лісові і лучні. В нашому національному парку зустрічаються лісові та лучні види. Більшість першоцвітів знаходяться під охороною, оскільки є під загрозою зникнення через активне їх винищення у період цвітіння (квітень-травень).

 

Чому першоцвіти не можна зривати? Знищення наземною частини рослин призводить до загибелі і підземної (кореневища чи цибулини), яку живить не грунт, а листки. Якщо цибулина не накопичить живильні речовини за короткий весняний період, вони не зможе дати паростки наступного сезону. Рослина гине. А тепер уявіть, скільки першоцвітів гине щороку від людської споживацької поведінки, коли мільйони стебел зриваються заради краси, а ще гірше – йдуть на продаж. Цілі галявини впродовж одного-двох сезонів можуть позбавитись квіткового килима, і вже не скоро зможуть відновити популяцію першоцвітів.

Повідомляємо, що відповідно до чинного законодавства України на громадян, винних у знищенні рослин, занесених до Червоної книги України, незаконному вилученні їх з природного середовища, погіршенні самого середовища зростання, накладається штраф від 20 до 30 неоподатковуваних мінімумів від доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого (Кодекс України про адміністративні правопорушення).

Крім цього, винні громадяни повинні виплатити компенсацію за шкоду, заподіяну незаконним збиранням або знищенням чи пошкодженням рослин зі списку червонокнижних. Відшкодування нараховується за кожну зібрану рослину, або частину рослини, відповідно до тарифів, затверджених Кабінетом Міністрів України. Як результат, сума компенсації залежить від кількості зібраних рослин або їх частин.

Погодьтесь, краще для природи і для вашої кишені не рвати квіти, а милуватись ними у живому середовищі, або зробити фото – тоді чарівні рослини будуть радувати вас не кілька днів, а весь рік.

Адміністрація НПП «Гомільшанські ліси»

 

Копіювання матеріалів сайту можливе за умови розміщення діючого гіперпосилання на www.gomilsha.org.ua

Зв'язок з адміністрацією сайта поштою nppgomolsha@ukr.net (з поміткою "Сайт")

Ми у соцмережах:

Facebook

Instagram

63436, Харківська область, 

Чугуївський район

с. Коропове, вул. Монастирська, 27

м. Зміїв, вул. Адміністративна, 25

(1 поверх)

E-mail: nppgomolsha@ukr.net

Підтримати "Гомільшанські ліси"

Замовлення екскурсій:

(050) 585 84 64

Керівництво:

(066) 247 25 65

Відділ охорони НПП:

(050) 061 39 41

© 2010 - 2021 Національний природний парк "Гомільшанські ліси". Використання матеріалів сайту при наявності посилання на gomilsha.org.ua
Много шаблонов Joomla на JooMix.org