За організацію палів доведеться відповідати…

 

Кожної весни та осені ми спостерігаємо, як хижі язики полум'я, залишаючи позаду себе суцільне згарище, стеляться вздовж доріг, луків, пасовищ, водно-болотяних угідь. Звісно, ці пали не виникають самі по собі. Навіщо палять траву? Дехто підпалює суху траву ради забавки, інші випалюють бур'яни, а окремі громадяни вважають, що можна покращити якість сінокосів, перетворивши траву на родючий попіл, але це хибна думка. Полум'ям знищується все живе – комахи, гнізда птахів, мікроорганізми, порушується структура верхніх шарів ґрунту. Пожежа перетворює на кошмар існування тих організмів, які змогли вижити – у них не залишається ні домівки, ні звичного середовища мешкання, а часто вони втрачають і своє потомство. Отже, ці райони перетворюються на обпалену пустелю, позбавлену життя.

 

Практично в усіх регіонах значно почастішали випадки спалювання сухої рослинності, насамперед, луків, пасовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю.

Законодавством України передбачається відповідальність за самовільне випалювання рослинності або її залишків. Випалювання сухої рослинності або її залишків допускаються лише в разі господарської необхідності за відповідним дозволом територіальних органів спеціального уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів.

Випалювання опалого листя, сухої трави у смугах відводу автодоріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонах в межах населених пунктів без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища, або з порушенням умов такого дозволу, а також невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання, заходів щодо своєчасного гасіння – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-680 грн.), а на посадових осіб – від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1190 грн.).

Такі само дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, до якого відноситься НПП «Гомільшанські ліси», тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 680 до 1360 грн., та на посадових осіб від 850 до 1700 грн.

Дії по самовільному випалюванні рослинності часто супроводжуються спричиненням збитків, які в подальшому необхідно буде відшкодувати. Наприклад, в зоні регульованої рекреації та у заповідній зоні національного природного парку, відповідно до постанови КМУ № 521 за 1998 р., такі збитки будуть складати з розрахунку 20 тис. грн. за 1 га спаленої рослинності.

Шановні громадяни, якщо ви помітили пожежу – горить суха трава чи очерет, і маєте можливість її загасити – зробіть це. Якщо пожежа велика, і самостійно ви не впораєтесь, повідомте відповідні служби.

Срібний О.М., начальник відділу державної охорони НПП «Гомільшанські ліси»

 

Копіювання матеріалів сайту можливе за умови розміщення діючого гіперпосилання на www.gomilsha.org.ua

Зв'язок з адміністрацією сайта поштою nppgomolsha@ukr.net (з поміткою "Сайт")

Ми у соцмережах:

Facebook

Instagram

63436, Харківська область, 

Чугуївський район

с. Коропове, вул. Монастирська, 27

м. Зміїв, вул. Адміністративна, 25

(1 поверх)

E-mail: nppgomolsha@ukr.net

Підтримати "Гомільшанські ліси"

Замовлення екскурсій:

(050) 585 84 64

Керівництво:

(066) 247 25 65

Відділ охорони НПП:

(050) 061 39 41

© 2010 - 2021 Національний природний парк "Гомільшанські ліси". Використання матеріалів сайту при наявності посилання на gomilsha.org.ua
Много шаблонов Joomla на JooMix.org