Коли плітки стають… корисними

 

Про важливість збереження червонокнижних і просто рідкісних рослин на території нашого краю писалося вже чимало раз. Робота з роз’яснення, попередження проводиться постійно, у тісній кооперації усіх відділів національного парку (відділу охорони, наукового, рекреаційного), із залученням засобів масової інформації та зацікавлених осіб. Результат, на жаль, не завжди буває миттєвим. Та все ж надзвичайно приємно, коли він таки з’являється і віддана спільна робота отримує дієві наслідки.

 

За словами начальника відділу охорони НПП «Гомільшанські ліси» О.Срібного, статистика боротьби з «черемшановим бракон’єрством» останніх 3-х років доволі проста й зрозуміла: у 2009-му році - 4 випадки так званого «чистого збору» рідкісної рослинки (це коли «збірників» захоплювали із уже зібраними клунками, повними черемші). І – 58 800 (!) гривень збитків державі, які зловмисникам за постановою суду довелося відшкодовувати з власної кишені (суми надзвичайно серйозні – від 4 800 гривень до 30 000 (!) гривень на людину). У 2010-му – уже 2 випадки з попередження масового збору. Наступні 2 роки – приблизно така ж ситуація: допомогли врятувати чималу кількість рослин від збору лише декілька попереджень з боку працівників парку. Попереджувальна робота врешті-решт далася взнаки.

«Це - той самий випадок, коли навіть плітки працюють на користь парку і рослині, - розповідає Олександр Миколайович Срібний, - на жаль, численні умовляння, цивілізовані попередження на злісних порушників діють не завжди, тож допомагають так звані «новини ОБС» (одна баба сказала). Інформація про величезні відшкодування за збір червонокнижної черемші розповсюдилася по навколишніх селах миттєво, і через це з часом мало хто ризикує втрапити в серйозну грошову халепу заради сумнівного прибутку». Хай би як там було, а явну тенденцію до значного зниження масових зборів черемші для продажу можна назвати нашою спільною маленькою перемогою.

Звичайно, повністю зупинити рослинне браконєрство поки що не вдалося, та хочеться щиро сподіватись, що часи, коли черемшу збирали мішками й валізами, найближчими роками залишиться вже позаду.

Т.Бєлявцева, спеціаліст відділу рекреації, екоосвіти і пропаганди НПП «Гомільшанські ліси».

Довідка.

Черемша («Ведмежа цибуля», «дикий часник»)

Квіти дрібні, зібрані, як у всіх цибуль, у «шари» з 6-20 штук. Зростає у сирих, холодних западинах та дібровах. Після зривання надземної частини рослина гине і не відновлюється.

 

Копіювання матеріалів сайту можливе за умови розміщення діючого гіперпосилання на www.gomilsha.org.ua

Зв'язок з адміністрацією сайта поштою nppgomolsha@ukr.net (з поміткою "Сайт")

Ми у соцмережах:

Facebook

Instagram

63436, Харківська область, 

Чугуївський район

с. Коропове, вул. Монастирська, 27

м. Зміїв, вул. Адміністративна, 25

(1 поверх)

E-mail: nppgomolsha@ukr.net

Підтримати "Гомільшанські ліси"

Замовлення екскурсій:

(050) 585 84 64

Керівництво:

(066) 247 25 65

Відділ охорони НПП:

(050) 061 39 41

© 2010 - 2021 Національний природний парк "Гомільшанські ліси". Використання матеріалів сайту при наявності посилання на gomilsha.org.ua
Много шаблонов Joomla на JooMix.org