Охороняти природу – значить берегти свій дім

 

Цей рік є ювілейним для одного з найважливіших екологічних свят – Всесвітнього дня охорони довкілля, метою якого було проголошено поглиблення усвідомлення громадськістю необхідності зберігати і покращувати довкілля. Свято було започатковано Генеральною Асамблеєю ООН 1972 року, відтоді вже чотири десятиліття 5 червня захисники природи всієї планети приймають участь в різноманітних тематичних акціях, присвячених захисту навколишнього середовища. Вибір дати обумовлений тим, що саме цього літнього дня відкрилась Конференція ООН з проблем довкілля у Стокгольмі, після чого була розроблена Програма ООН по довкіллю (ЮНЕП).

 

Всесвітній день охорони довкілля святкується в понад 100 країнах мільйонами природоохоронників, екологів, волонтерів та інших небайдужих до чистоти природи людей. Щорічне відзначення дозволяє постійно привертати увагу до екологічних проблем і формувати дружнє ставлення світового співтовариства до оточуючого середовища.

В сучасних українських умовах за останні десятиліття також багато чого змінилось в позитивний бік – зменшився негативний вплив суспільства і економіки на середовище, поступово змінюється точка зору громадян на шкідливість бездумної експлуатації природних ресурсів. За роки незалежності створено нові національні парки, заповідники та інші природоохоронні території. Але попереду ще чимало роботи. Щоб мати екологічну мережу на рівні кращих світових стандартів, потрібно збільшувати площу земель ПЗФ, створювати розвинуту рекреаційну інфраструктуру, залучати широку громадськість до волонтерської діяльності, запрошувати туристів з інших країн до «зеленого» відпочинку. Звісно, це багаторічна праця із залученням значних інвестицій, але іншого шляху у нашої держави немає.

Все вищезазначене стосується і Національного природного парку «Гомільшанські ліси»: щоб туристи охочіше їхали на Зміївщину, необхідно розбудовувати нові екологічні маршрути (піші, велосипедні, водні), організовувати місця для спостереження за птахами, тваринами, водними жителями, ставити нові інформаційні стенди тощо. Питання засмічення рекреаційних і пришляхових зон також потребує постійного моніторингу: на жаль, ще не всі наші громадяни «перебудовуються» на екологічний світогляд, і продовжують смітити просто під ноги. Безвідповідально поводяться окремі організатори екскурсій на територію парка, які не лише уникають законної плати за відвідування, але й дозволяють залишати сміття екскурсантам на маршрутах. Також залишається проблемною ліквідація стихійних звалищ в околицях населених пунктів, що межують з природоохоронними територіями.

Культура екологічної поведінки в багатьох країнах формується багато десятиліть, тоді як в Україні вона лише зароджується. Не привчили наших співвітчизників прибирати за собою. На жаль. Будемо сподіватись, що з часом ситуація буде виправлятись. За умови, що громадяни будуть прагнути до розуміння значущості чистого середовища в нашому житті. Ми завжди прибираємо у власному домі і не кидаємо сміття на килим. Природа – це також дім, і він також повинен залишатись чистим. В ньому поряд з людьми живе безліч сусідів, які не розуміють, чому своє помешкання забруднює лише людство, яке пихато вважає себе найрозумнішою цивілізацією. Горе від розуму…

Маслак Сергій, відділ рекреації, пропаганди та екоосвіти

 

Копіювання матеріалів сайту можливе за умови розміщення діючого гіперпосилання на www.gomilsha.org.ua

Зв'язок з адміністрацією сайта поштою nppgomolsha@ukr.net (з поміткою "Сайт")

Ми у соцмережах:

Facebook

Instagram

63436, Харківська область, 

Чугуївський район

с. Коропове, вул. Монастирська, 27

м. Зміїв, вул. Адміністративна, 25

(1 поверх)

E-mail: nppgomolsha@ukr.net

Підтримати "Гомільшанські ліси"

Замовлення екскурсій:

(050) 585 84 64

Керівництво:

(066) 247 25 65

Відділ охорони НПП:

(050) 061 39 41

© 2010 - 2021 Національний природний парк "Гомільшанські ліси". Використання матеріалів сайту при наявності посилання на gomilsha.org.ua
Много шаблонов Joomla на JooMix.org