Гомільшанський дуб радуватиме ще не одне покоління зміївчан

 

За свідченнями деяких дослідників, наш гомільшанський дуб – одне з найстаріших дерев на території Харківської області. Його діаметр – понад 2 метри, обхват стовбура – близько 7 метрів, висота – понад 24 метри. Вік дерева точно не визначений, але що дуб старший 400 років – відомо точно.

Пишаємось, що цей коштовний подарунок природи зберігся на території саме нашого національного парку. Адміністрація НПП «Гомільшанські ліси» має плани включити велетня до екскурсійних маршрутів. На початку листопада цього року на території «Гомільшанських лісів» було проведено виїзний семінар з питань функціонування діяльності установ природно-заповідного фонду для співробітників Держуправління охорони навколишнього природного середовища (ОНПС), під час якого працівники парку і представники управління під керівництвом начальника Держуправління ОНПС Р.О. Квартенка безпосередньо в життя втілювали ідеї охорони природи: разом провели суботник з облаштування території навколо дуба-велетня.

Силами працівників національного парку і ОНПС було прибрано навколо унікального дерева, встановлено нову огорожу, нову вхідну арку, поновлено таблички, відремонтовано місток, пішохідну доріжку, розміщено нові інформаційні щити про дуб.

На нашому дубі більшість гілок – живі, на стовбурі є розтріскування кори, але всі вони доглянуті, пофарбовані. Тож сподіваємось, що наш унікальний старожил житиме й радуватиме ще не одне покоління зміївчан і відвідувачів парку.

 

Бєлявцева Т.В., начальник відділу рекреації

 

Копіювання матеріалів сайту можливе за умови розміщення діючого гіперпосилання на www.gomilsha.org.ua

Зв'язок з адміністрацією сайта поштою nppgomolsha@ukr.net (з поміткою "Сайт")

Ми у соцмережах:

Facebook

Instagram

63436, Харківська область, 

Чугуївський район

с. Коропове, вул. Монастирська, 27

м. Зміїв, вул. Адміністративна, 25

(1 поверх)

E-mail: nppgomolsha@ukr.net

Підтримати "Гомільшанські ліси"

Замовлення екскурсій:

(050) 585 84 64

Керівництво:

(066) 247 25 65

Відділ охорони НПП:

(050) 061 39 41

© 2010 - 2021 Національний природний парк "Гомільшанські ліси". Використання матеріалів сайту при наявності посилання на gomilsha.org.ua
Много шаблонов Joomla на JooMix.org