Необережність може обернутись чималими штрафами

Із настанням сухої погоди зростає ризик виникнення пожеж в межах На­ціонального природного парку “Гомільшанські ліси”. Враховуючи природно-заповідний статус території парку, на яких розташовані сотні гектарів старовікових лісів, цінні ділянки луків, степових ділянок, де зростають десятки видів червонокнижних рослин, мешкає чимало охоронюваних представників фауни, завдання як працівників “Гомільшанських лісів”, так і всіх відвідувачів — максимально захистити від лиха наше спільне природне багатство.

 

За декілька годин неконтро­льована пожежа може знищити цілі лісові масиви, які росли десятками років, а про збитки годі й казати — лік може йти на мільйони. Величезної шкоди пожежі завдають фауні — гинуть птахи та звірі. Іноді у вогні знищується нерухоме майно громадян.

Як самостійно загасити пожежу, що починається?

Кожен з нас в змозі загасити пожежу, яка тільки починається. Відчувши запах диму, підійдіть ближче і з'ясуйте, що горить, в який бік дме вітер, яка небезпека поширення пожежі, чи є діти в зоні руху вогню. Оцініть ситуацію - чи варто намагатися загасити пожежу своїми силами або краще поспішити за допомогою, щоб не втратити час і не дати вогню набрати силу. Повідомте про те, що трапилося, по телефону (05747) 3-09-60 (Адміністрація парку).

Заливайте вогонь водою з найближчої водойми, як варіант - засипайте землею, піском. Використовуйте для гасіння пучки гілок від дерев листяних порід, або деревця довжиною 1,5-2 м, мокрий одяг, щільну тканину. Завдавайте ковзаючих ударів по краю вогню збоку в бік поширення пожежі, наче змітаючи полум'я; гілки, тканину після кожного удару перевертайте, щоб вони таким чином охолоджувалися і не загорілися.

Затоптуйте слабкий вогонь ногами, не давайте йому перекинутися на стовбури і крони дерев.

Загасивши невелику пожежу, не покидайте місце до тих пір, доки не переконаєтесь, що вогонь не розгориться знову. Повідомте у контору НПП “Гомільшанські ліси”, контору Задонецького лісництва (обидві у селі Задонецьке), або пожежну охорону про місце і час пожежі, а також про можливі його причини. Якщо саме ваші необережні дії призвели до виникнення пожежі, не намагайтеся приховати цей факт і втекти, - рано чи пізно винуватець буде встановлений, але сума відшкодування збитку від несвоєчасно погашеної пожежі буде незмірно більше тієї, яку ви заплатите, вчасно зупинивши вогонь.

Шановні громадяни, щоб уникнути лісових пожеж,

дотримуйтесь наступних правил:

- не розводьте багать у лісі, окрім призначених для вогнищ місць;

- намагайтесь не палити в лісі, не кидайте недопалки на землю, особливо там, де наявна суха підстилка;

- не залишайте просочені бензином та іншими горючими речовинами ганчірки, не експлуатуйте техніку та автомобілі з несправною паливною та іскрогасною системою;

- не користуйтесь на полюванні пижі, виготовлені з пожежонебезпечних матеріалів;

- ні в якому разі не випалюйте суху рослинність на землях лісового фонду, на землях природно-заповідного фонду, та на господарських землях, які знаходяться поруч із лісом;

- не створюйте смітники в лісі та на прилеглих землях, тим більше, не підпалюйте їх;

- без узгодження з постійними лісокористувачами суворо забороняється використання в лісі піротехніки та інших вибухових і пожежонебезпечних речовин.

Пам'ятайте!

За порушення правил пожежної безпеки в лісах передбачена адміністративна від­повідальність у вигляді штрафів.

Так, порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1 до 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадо­вих осіб - від 3 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а та­кож порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 3 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від 7 до 12 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

Адміністрація НПП “Гомільшанські ліси”

Копіювання матеріалів сайту можливе за умови розміщення діючого гіперпосилання на www.gomilsha.org.ua

Зв'язок з адміністрацією сайта поштою nppgomolsha@ukr.net (з поміткою "Сайт")

Ми у соцмережах:

Facebook

Instagram

63436, Харківська область, 

Чугуївський район

с. Коропове, вул. Монастирська, 27

м. Зміїв, вул. Адміністративна, 25

(1 поверх)

E-mail: nppgomolsha@ukr.net

Підтримати "Гомільшанські ліси"

Замовлення екскурсій:

(050) 585 84 64

Керівництво:

(066) 247 25 65

Відділ охорони НПП:

(050) 061 39 41

© 2010 - 2021 Національний природний парк "Гомільшанські ліси". Використання матеріалів сайту при наявності посилання на gomilsha.org.ua
Много шаблонов Joomla на JooMix.org