Випалювання очерету - загроза для птахів!

Протягом березня-квітня заплавні озера Сіверського Дінця та болота Лиманської озерної системи стають основними місцями зупинки водоплавних птахів під час дуже втомливих, далеких перельотів. Кожна людина повинна проявляти громадську відповідальність і не допускати турбування мігруючих водно-болотних птахів або знищення місць відпочинку та подальшого їх гніздування! Слід уникати відвідувань заплавних озер та очеретяних заростей у цей вразливий період (протягом березня – першої половини квітня). Не слід випалювати зарості сухого очерету, оскільки саме в них і відпочивають птахи, і з’являються перші гнізда з кладками, адже навесні лише зарості сухого очерету надають задовільний прилисток для водоплавних птахів!

Випалювання очерету та іншої сухої рослинності суворо заборонено чинним законодавством як України, так і усіх сусідніх держав. Також важливим є недопущення турбування гучною музикою відпочиваючих та птахів, які гніздяться.

Не слід випалювати і суху степову рослинність, яка створює сприятливі умови для гніздування куріпок, лунів, жайворонків, вівсянок.

Науковий співробітник Станіслав Вітер.

Копіювання матеріалів сайту можливе за умови розміщення діючого гіперпосилання на www.gomilsha.org.ua

Зв'язок з адміністрацією сайта поштою nppgomolsha@ukr.net (з поміткою "Сайт")

Ми у соцмережах:

Facebook

Instagram

63436, Харківська область, 

Чугуївський район

с. Коропове, вул. Монастирська, 27

м. Зміїв, вул. Адміністративна, 25

(1 поверх)

E-mail: nppgomolsha@ukr.net

Підтримати "Гомільшанські ліси"

Замовлення екскурсій:

(050) 585 84 64

Керівництво:

(066) 247 25 65

Відділ охорони НПП:

(050) 061 39 41

© 2010 - 2021 Національний природний парк "Гомільшанські ліси". Використання матеріалів сайту при наявності посилання на gomilsha.org.ua
Много шаблонов Joomla на JooMix.org