Збережемо життя на нашій планеті

Останнім часом проблеми екології і взагалі збереження життя на нашій планеті надзвичайно гостро постали перед людством.

За останні роки жителі нашої планети витратили третину наявних на Землі ресурсів. З кожним роком споживання збільшується на півтора відсотки. Тому таке важливе значення набуває економія природних ресурсів, пошуки альтернативних ресурсів, вторинна переробка сировини.

15 листопада відзначається Всесвітній День вторинної переробки. Вперше цей захід провели жителі США  у 1997 році. Його завданням було заохотити  американців здавати відходи у вторинну переробку і купувати продукцію, зроблену з вторинної сировини.

Поступово святкування Дня вторинної переробки поширилося і на інші небайдужі до цієї проблеми країни.

Вторинною переробкою називають повторне використання або повернення в оборот сміття чи відходів виробництва. Зазвичай вторинній обробці піддають такі матеріали, як папір, скло, залізо, алюміній, тканини, пластик та інше, а органічні відходи широко     використовують у  сільському господарстві.

Завдання вторинної обробки – вирішення проблем обмеженості ресурсів, зниження вартості готової продукції за рахунок використання більш дешевої сировини і боротьба із забрудненням навколишнього середовища.

Щорічно в цей день уряд США оприлюднює важливі звіти про те, скільки пластикових пляшок було перероблено за звітній період на душу населення, як чинити з макулатурою і скільки потрібно алюмінієвих баночок, щоб побудувати літак.

В нашій країні, в цей день, проводяться різноманітні заходи, на яких представники природоохоронних установ роз’яснюють  відвідувачам як поводитись із сміттям, що треба робити  із органічними відходами і як це може допомогти  нашій екології.

Існує багато способів, як можна використати ті ці інші відходи на благо нашого суспільства. Наприклад: із різнокольорових пластикових пляшок роблять вази, квіти, фігурки казкових персонажів, із битого скла -  вітражі, із автомобільних шин – клумби і різноманітні тварини, із залізних баночок – підставки для мобільних телефонів або олівців і ручок, із тканин – намисто і ляльок, тощо. Цей список може бути дуже довгий, як би наші люди усвідомили що такий вид використання відходів допоможе нам зробити життя краще та безпечніше. Потрібно небагато зусиль щоб зрозуміти  на скільки це потрібно і важливо для збереження життя на нашій планеті.

 

Провідний фахівець з екоосвіти

Шульга С.

Копіювання матеріалів сайту можливе за умови розміщення діючого гіперпосилання на www.gomilsha.org.ua

Зв'язок з адміністрацією сайта поштою nppgomolsha@ukr.net (з поміткою "Сайт")

Ми у соцмережах:

Facebook

Instagram

63436, Харківська область, 

Чугуївський район

с. Коропове, вул. Монастирська, 27

м. Зміїв, вул. Адміністративна, 25

(1 поверх)

E-mail: nppgomolsha@ukr.net

Підтримати "Гомільшанські ліси"

Замовлення екскурсій:

(050) 585 84 64

Керівництво:

(066) 247 25 65

Відділ охорони НПП:

(050) 061 39 41

© 2010 - 2021 Національний природний парк "Гомільшанські ліси". Використання матеріалів сайту при наявності посилання на gomilsha.org.ua
Много шаблонов Joomla на JooMix.org