Дотримуйтеся правил пожежної безпеки!!!

 

З приходом теплих днів значно збільшується кількість випадків виникнення лісових пожеж, які пов'язані з встановленням спекотної і сухої погоди. Городяни все частіше вибираються на лоно природи для відпочинку, при цьому багаття, мангали і шашлики стають невід'ємною частиною поїздок. Однак розведення багать дозволяється аж ніяк не скрізь і не завжди.

Щоб запобігти таким явищам, в НПП «Гомільшанські ліси» розроблено цілий комплекс профілактичних заходів. Значна увага приділяється роз´яснювальній роботі серед населення та відвідувачів, які приїжджають на відпочинок і подорожують лісовими урочищами.

До такого безцінного подарунку природи, як ліс, варто ставитися дбайливо і всіляко сприяти його збереженню. Статистичні дані вказують на те, що людський фактор є основною причиною виникнення лісових пожеж, щорічно знищують тисячі гектарів дерев. Приблизно дев'ять з десяти вогненних стихій відбувається через кинуті сірники і недопалки в тліючому стані, а також не загашені багаття.

Обов'язок кожного - не допустити пожежі в лісі.

Якщо ж розпалити вогнище вкрай необхідно, робіть це з дотриманням правил пожежної безпеки:

- розпалюйте багаття, по можливості, на місці попереднього;

- місце, де збираєтесь розкласти вогнище очистіть від сухої трави, листя, гілля та іншого лісового сміття, обкладіть його камінням, або спорудіть насип із землі, чи піску;

- не полишайте вогнище без нагляду;

- коли залишаєте місце відпочинку, обов’язково залийте  вогнище водою, або засипте піском (землею) та переконайтесь, що вогонь повністю загашено;

- сміття, яке не горить, заберіть із собою (целофан, пластиковий і скляний посуд);

- не забувайте, що кинуті непогашені сірники, цигарки можуть стати причиною загорання сухої трави та, як наслідок, пожежі;

- категорично забороняється підпалювати суху траву на галявинах, у лісі та на землях, що межують з лісами.

Варто знати, що весняні пали сухої трави завдають багато шкоди флорі та фауні.

Попіл при палах не збагачує грунти, оскільки він бідний на корисні елементи, до того ж грунти його не засвоюють, тому він здебільш  видувається вітрами.

Дим цих багать містить отруйні речовини, а при спалюванні в них іншого побутового сміття, ще більше посилює його токсичність. Такі дії несуть загрозу навколишньому середовищу, завдають шкоди здоров’ю людей.

Звертаємо вашу увагу на те, що самовільне випалювання рослинності або її залишків (пасовищ, ділянок із водно-болотною та іншою природною рослинністю, опалого листя або інших зелених насаджень) тягнуть за собою адміністративне покарання (штраф).

З метою запобігання виникненню лісових пожеж, і відповідно, попередження нанесенню шкоди навколишньому середовищу, впродовж усього пожежонебезпечного періоду заплановано проведення рейдів службою державної охорони НПП «Гомільшанські ліси».

Закликаємо всіх громадян бути пильними і дотримуватись правил пожежної безпеки.

 

 

Провідний спеціаліст з ОП

Кришталь К.О.

Копіювання матеріалів сайту можливе за умови розміщення діючого гіперпосилання на www.gomilsha.org.ua

Зв'язок з адміністрацією сайта поштою nppgomolsha@ukr.net (з поміткою "Сайт")

Ми у соцмережах:

Facebook

Instagram

63436, Харківська область, 

Чугуївський район

с. Коропове, вул. Монастирська, 27

м. Зміїв, вул. Адміністративна, 25

(1 поверх)

E-mail: nppgomolsha@ukr.net

Підтримати "Гомільшанські ліси"

Замовлення екскурсій:

(050) 585 84 64

Керівництво:

(066) 247 25 65

Відділ охорони НПП:

(050) 061 39 41

© 2010 - 2021 Національний природний парк "Гомільшанські ліси". Використання матеріалів сайту при наявності посилання на gomilsha.org.ua
Много шаблонов Joomla на JooMix.org