Дотримуйтеся правил пожежної безпеки

З приходом теплих днів відбувається активний сплеск виникнення лісових пожеж, який пов'язаний з встановленням спекотної і сухої погоди. Городяни воліють вибиратися на лоно природи для відпочинку, при цьому багаття, мангали і шашлики стають невід'ємною частиною поїздок. Однак розведення багать дозволяється аж ніяк не скрізь і не завжди.

Щоб запобігти таким явищам, в НПП «Гомільшанські ліси» розроблено цілий комплекс профілактичних заходів. Значна увага приділяється роз´яснювальній роботі серед населенням та відвідувачів, які приїжджають на відпочинок і подорожують лісовими урочищами.

До такого безцінного подарунку природи, як ліс, варто ставитися дбайливо і всіляко сприяти його збереженню. Статистичні дані вказують на те, що людський фактор є основною причиною виникнення лісових пожеж, щорічно знищують тисячі гектарів дерев. Приблизно дев'ять з десяти вогненних стихій відбувається через кинутих сірників і недопалків в тліючому стані, а також не загашення багать.

Обов'язок кожного - не допустити пожежі в лісі.

Якщо ж розпалити вогнище вкрай необхідно, робіть це з дотриманням правил пожежної безпеки:

- розпалюйте багаття, по можливості, на місці попереднього;

- місце, де збираєтесь розкласти вогнище очистіть від сухої трави, листя, гілля та іншого лісового сміття, обкладіть його камінням, або спорудіть насип із землі, чи піску;

- не полишайте вогнище без нагляду;

- коли залишаєте місце відпочинку, обов’язково залийте  вогнище водою, або засипайте піском (землею) та переконайтесь, що вогонь повністю загашено;

- сміття, яке не горить, заберіть з собою (целофан, пластиковий і скляний посуд);

- не забувайте, що кинуті непогашені сірники, цигарки можуть стати причиною загорання сухої трави та, як наслідок, пожежі;

- категорично забороняється підпалювати суху траву на галявинах, у лісі та на землях, що межують з лісами.

Варто знати, що весняні пали сухої трави є вкрай шкідливими, оскільки випалюють рослини, знищують комах, нерідко гнізда птахів, тварин. Грунти при палах не збагачуються, оскільки попіл є бідним на корисні елементи, до того ж не засвоюється грунтами, а в основному видувається вітрами. Дим цих багать містить отруйні речовини і при спалюванні в них іншого побутового сміття їх токсичність ще більше посилюється. Такі дії несуть загрозу навколишньому середовищу, завдають шкоди здоров’ю людей.

Звертаємо увагу на те, що самовільне випалювання рослинності або її залишків, пасовищ, ділянокіз водно-болотною та іншою природною рослинністю, опалого листя інших зелених насадженнях– тягнуть за собою накладання штрафу.

З метою запобіганню виникненню лісових пожеж, і відповідно, завданню шкоди навколишньому середовищу, впродовж усього пожежонебезпечного періоду заплановано проведення рейдів службою державної охорони НПП «Гомільшанські ліси».

Закликаємо всіх громадян бути пильними і дотримуватись правил пожежної безпеки.

 

 

Провідний спеціаліст з ОП

Кришталь К.О.

Копіювання матеріалів сайту можливе за умови розміщення діючого гіперпосилання на www.gomilsha.org.ua

Зв'язок з адміністрацією сайта поштою nppgomolsha@ukr.net (з поміткою "Сайт")

Ми у соцмережах:

Facebook

Instagram

63436, Харківська область, 

Чугуївський район

с. Коропове, вул. Монастирська, 27

м. Зміїв, вул. Адміністративна, 25

(1 поверх)

E-mail: nppgomolsha@ukr.net

Підтримати "Гомільшанські ліси"

Замовлення екскурсій:

(050) 585 84 64

Керівництво:

(066) 247 25 65

Відділ охорони НПП:

(050) 061 39 41

© 2010 - 2021 Національний природний парк "Гомільшанські ліси". Використання матеріалів сайту при наявності посилання на gomilsha.org.ua
Много шаблонов Joomla на JooMix.org