Інформаційні технології у сфері екологічної освіти

eco_compОдним з успішних показників роботи співробітників відділу рекреації, пропаганди та екоосвіти НПП «Гомільшанські ліси» є кількість та якість проведення еколого-освітніх занять у загальноосвітніх закладах, зокрема, у Зміївському районі.

Умовою повноцінного заняття в сучасних реаліях є використання інформаційних технологій - комп'ютерної техніки, проекторів для показу презентацій. За їх допомогою можна проводити показ пізнавальних відеофільмів, фото колекцій (представники флори і фауни, ландшафти), висвітлювати яскраві моменти свят, екологічних акцій тощо. Покази доцільно супроводжувати усними коментарями лекторів. Цікавою формою роботи з учнями є проведення вікторин, конкурсів, питання до яких також проектується на екран за допомогою мультимедійної техніки.

Відзначу, що забезпеченість інформаційними технологіями в школах ліцею сильно відрізняється: ліцеї, гімназії, великі школи мають гарне забезпечення, по 2-3 кабінети, де встановлено комп'ютери та супутнє обладнання. В таких умовах заняття проводити легше, бо є можливість для лекторів комбінувати види роботи, діти не втомлюються і засвоюють більшу частину інформації.

В той же час малокомплектні сільські школи далеко не завжди мають кабінет інформатики, або ж відсутня мультимедійна техніка. В таких умовах успішність і продуктивність заняття більшою мірою від уміння наших колег зацікавити присутніх розповіддю, креативними вікторинами, показом наочності (фото, буклети, газетні матеріали тощо). Справжнім «скарбом» є ноутбук, який можна використовувати для показу презентацій. Є лише одна важлива умова – аудиторія, що тісно гуртується навколо столу з ноутбуком, повинна поводитись виховано і не заважати проведенню заняття. Як правило, цього вдається досягати.

Співробітники нашого відділу накопичили достатній обсяг фото, відеоматеріалів для презентацій, розробили чимало актуальних тем для школярів. Головне для нас, що колективи шкіл Зміївського району залишаються задоволеними якістю занять, і завжди слідують запрошення до наступних візитів до навчальних закладів.

Хоча екоосвітня діяльність співробітників національного природного парку не обмежуються Зміївщиною (заняття проводяться в місті Харкові, враховуючи візити до вищих навчальних закладів), однак школи Зміївського району були і залишаються «майданчиком», де втілюються в життя всі найновіші і найсміливіші форми екоосвітньої роботи.

 

Маслак Сергій

Копіювання матеріалів сайту можливе за умови розміщення діючого гіперпосилання на www.gomilsha.org.ua

Зв'язок з адміністрацією сайта поштою nppgomolsha@ukr.net (з поміткою "Сайт")

Ми у соцмережах:

Facebook

Instagram

63436, Харківська область, 

Чугуївський район

с. Коропове, вул. Монастирська, 27

м. Зміїв, вул. Адміністративна, 25

(1 поверх)

E-mail: nppgomolsha@ukr.net

Підтримати "Гомільшанські ліси"

Замовлення екскурсій:

(050) 585 84 64

Керівництво:

(066) 247 25 65

Відділ охорони НПП:

(050) 061 39 41

© 2010 - 2021 Національний природний парк "Гомільшанські ліси". Використання матеріалів сайту при наявності посилання на gomilsha.org.ua
Много шаблонов Joomla на JooMix.org