Про парк

В самому центрі Харківської області, на берегах річки Сіверський Донець, розташований Національний природний парк "Гомільшанські ліси". Він був створений в 2004 році з метою збереження, відтворення та раціонального використання типових та унікальних лісостепових природних комплексів долини р. Сіверський Донець, що мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення.

Територія національного парку є одним із мальовничих куточків Лівобережної України. Вже в часи Петра Першого тут був затверджений «Заповідний корабельний гай». В описі Харківської єпархії (перша половина Х1Х с.) її автор Філарет характеризує цю місцевість як одне з «прелестных мест благодатной Украины». Історія створення природоохоронного об'єкту на цієї території налічує більше 70 років, з першої половини ХХ ст.

Великі лісові масиви та різноманіття природних умов створили своєрідний резерват, в якому в великій кількості збереглися всі представники фауни та флори, характерні для сучасного лісостепу. На території парку багато історичних пам'яток: городища скіфських часів та періоду Київської русі, залишки козацького монастиря.

Ці мальовничі ландшафти продовжують радувати людей і в наші часи. Різноманітні краєвиди Національного парку, але недаремно в назві національного парку фігурує слово «ліси». Гомільшанські ліси – це кілька великих лісових масивів, що розташовані на берегах Сіверського Донця та вздовж річки Гомольші. Разом вони створюють один з найбільших масивів нагірних дібров на Харківщині. Картину порослих дібровами крутих схилів Дінця доповнюють соснові бори, що розкинулися на положистому протилежному березі річки, і характерний ландшафт заплави Дінця, де луки чергуються з дубовими та осиковими гаями. Ці лісові масиви подекуди межують з вологими або суходільними луками. Дотепер на території Парку збереглися і ділянки нагірних дібров зі старезними дубами, і корінні соснові бори природного походження (адже більшість борів на території області були висаджені).

ЗАПРОШУЄМО ДО ГОМІЛЬШАНСЬКИХ ЛІСІВ!

Копіювання матеріалів сайту можливе за умови розміщення діючого гіперпосилання на www.gomilsha.org.ua

Зв'язок з адміністрацією сайта поштою nppgomolsha@ukr.net (з поміткою "Сайт")

Ми у соцмережах:

Facebook

Instagram

63436, Харківська область, 

Чугуївський район

с. Коропове, вул. Монастирська, 27

м. Зміїв, вул. Адміністративна, 25

(1 поверх)

E-mail: nppgomolsha@ukr.net

Підтримати "Гомільшанські ліси"

Замовлення екскурсій:

(050) 585 84 64

Керівництво:

(066) 247 25 65

Відділ охорони НПП:

(050) 061 39 41

© 2010 - 2021 Національний природний парк "Гомільшанські ліси". Використання матеріалів сайту при наявності посилання на gomilsha.org.ua
Много шаблонов Joomla на JooMix.org