Ми у Facebook

Шкода від весняних палів

Однією з актуальних екологічних проблем країни та нашого регіону зокрема є щорічні весняні пали. Після сходження снігового покриву з настанням погожих сонячних днів власники господарських садиб та користувачі сільськогосподарських угідь розпочинають їх прибирання від сухої трав`янистої рослинності та опалого листя. І найпоширенішим способом такого «прибирання» є спалювання. Ця звичка за останні роки стала для українців нормою. А чи задумуються люди, якої шкоди завдають собі й довкіллю?

Отож, чим шкідливе спалювання сміття, опалого листя та сухої трави. Відомо, що при згоранні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільнюється біля 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали й ціла низка канцерогенних сполук. У тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопрен, що здатен викликати в людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря потрапляють діоксини – одні з найотрутніших для людини речовин, а ще пестициди, якими на цих ділянках нерідко окропляються рослини. Додаткова проблема полягає в тому, що з травою та листям, як правило горить і безліч різноманітного сміття (пластик, гума, фанера). При згорянні цих матеріалів виділяється безліч шкідливих речовин, що суттєво посилює забруднення атмосфери та створює додаткову загрозу здоров`ю людини. Особливо це шкодить тим, хто страждає на бронхіти, бронхіальну астму, риніти чи тонзиліти.

 

Також при згоранні утворюється зола. Незважаючи на загальноприйняту думку, зола – дуже погане добриво і, таким чином, спалювання трави та листя щороку призводить до все більшого збіднення грунту.

Крім того, на природних ділянках вогонь знищує насіння та коріння трав`янистих рослин, серед яких можуть траплятися рідкісні первоцвіти. Також вогонь пошкоджує нижні частини дерев і кущів та верхні їх коріння.

Існує загроза і для тваринного світу – гинуть комахи та дрібні тварини, які зимують у норах, верхніх шарах грунту та надґрунтовому покриві, руйнуються гнізда птахів. Також весняні пали завдають шкоди червонокнижним представникам флори і фауни.

Отже, давайте будемо екологічно свідомими людьми, бережімо довкілля – і нагородою нам будуть чисте повітря, вода та грунти, та, відповідно, міцне здоров`я – наше та наших нащадків!

Контакти:

63436, Харківська область, Зміївський район, с. Коропове, вул. Монастирська, 27

Тел./факс: (05747) 3-09-60, (05747) 3-00-09

E-mail: nppgomolsha@ukr.net

© 2004 - 2018 Національний природний парк "Гомільшанські ліси". Використання матеріалів сайту при наявності посилання на gomilsha.org.ua
Много шаблонов Joomla на JooMix.org