Ми у Facebook

Латаття

У НПП “Гомільшанські ліси” на річці Сіверський Донець зростають прекрасні латаття, що привертають до себе увагу відпочиваючих. За останні роки знищення рідкісних квітів у районі офіційно не було зафіксовано. Хоча, звичайно, латаття рвуть, незважаючи на те, що квітка дуже швидко в'яне.

Цвітіння водяних лілій починається ще в червні, але максимальна кількість їх спостерігається в серпні. Кожна квітка живе в середньому лише чотири дні.  

Латаття (ще їх називають водяними ліліями) занесені до Червоної книги України. Кодекс про адміністративні правопорушення передбачає відповідальність за знищення цих квітів.

Штраф може складати для громадян від 20 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів з конфіскацією незаконно добутого, а на посадових осіб – від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів. А це означає, що за одну зірвану квітку ризикуєте заплатити від 340 до 510 гривень.

Не обов'язково рвати рослину, коли є змога милуватися чудом природи кожного року.

 

Адміністрація НПП

“Гомільшанські ліси”.

Контакти:

63436, Харківська область, Зміївський район, с. Коропове, вул. Монастирська, 27

Тел./факс: (05747) 3-09-60, (05747) 3-00-09

E-mail: nppgomolsha@ukr.net

© 2004 - 2018 Національний природний парк "Гомільшанські ліси". Використання матеріалів сайту при наявності посилання на gomilsha.org.ua
Много шаблонов Joomla на JooMix.org